<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Urządzenia Audio &#187; Tech Website</title>
	<atom:link href="https://techwebsite.pl/audio-i-wideo/urzadzenia-audio/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://techwebsite.pl/audio-i-wideo/urzadzenia-audio/</link>
	<description>Porady i Wiedza ze Świata Technologii</description>
	<lastBuildDate>Tue, 05 May 2026 04:32:45 +0000</lastBuildDate>
	<language>pl-PL</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	

<image>
	<url>https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2023/05/cropped-logo-alpha-32x32.png</url>
	<title>Urządzenia Audio &#187; Tech Website</title>
	<link>https://techwebsite.pl/audio-i-wideo/urzadzenia-audio/</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Eversolo T8 test i recenzja: transport sieciowy bez DAC-a</title>
		<link>https://techwebsite.pl/eversolo-t8-test-i-recenzja-transport-sieciowy-bez-dac-a/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 05 May 2026 04:32:45 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Audio i wideo]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=11072</guid>

					<description><![CDATA[<p>Najważniejsze informacje Eversolo T8 kosztuje 5999 zł i jest czystym transportem cyfrowym – bez wbudowanego przetwornika DAC; sygnał wychodzi bit-perfect do zewnętrznego urządzenia. Zegar femtosekundowy&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/eversolo-t8-test-i-recenzja-transport-sieciowy-bez-dac-a/">Eversolo T8 test i recenzja: transport sieciowy bez DAC-a</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<article class="blog-post">
<aside class="key-takeaways">
<h3>Najważniejsze informacje</h3>
<ul>
<li>Eversolo T8 kosztuje 5999 zł i jest czystym transportem cyfrowym – bez wbudowanego przetwornika DAC; sygnał wychodzi bit-perfect do zewnętrznego urządzenia.</li>
<li>Zegar femtosekundowy Accusilicon AS318-B oraz liniowy zasilacz toroidalny z miedzi beztlenowej 4N obniżają szum własny do poniżej 30 µV.</li>
<li>T8 obsługuje PCM do 32-bit/768 kHz i DSD512; wyjścia USB, AES/EBU, koaksjalne, Toslink i I²S są galwanicznie izolowane.</li>
<li>Porównywalne transporty sieciowe – HiFi Rose RS130 ($5800) i Lumin U2 ($6000) – kosztują ponad trzy razy więcej niż T8 przy podobnych możliwościach transmisji cyfrowej.</li>
</ul>
</aside>
<p class="intro">Eversolo T8 to transport sieciowy bez DAC-a, który w październiku 2025 roku trafił na rynek w cenie 5999 zł. Jeśli chcesz wiedzieć wprost: dla osób z własnym, dobrej klasy przetwornikiem – to jedno z najbardziej sensownych zakupów w segmencie źródeł cyfrowych w tej cenie. Dla reszty? Sprawa jest bardziej skomplikowana.</p>
<p>Rynek transportów sieciowych od lat był zdominowany przez drogie, europejskie lub koreańskie urządzenia. Lumin U2 Mini, HiFi Rose RS130 czy Aurender N200 – wszystko powyżej 10 tysięcy złotych. Eversolo wchodzi w ten segment z propozycją za niespełna 6 tysięcy; to dość odważny ruch, zważywszy że firma przez ostatnie lata budowała markę na modelach z wbudowanym DAC-em (DMP-A6, A8, A10). T8 to ich pierwszy produkt tej klasy – i od razu celuje w samą górę segmentu entry-high-end.</p>
<section>
<h2>Co robi transport sieciowy – i dlaczego T8 nie ma DAC-a</h2>
<p>Transport sieciowy dostarcza sygnał cyfrowy do zewnętrznego przetwornika (DAC) w trybie bit-perfect, nie wykonując żadnej konwersji cyfrowo-analogowej. Jego jedynym zadaniem jest wysłanie strumienia danych tak czystego i precyzyjnie zsynchronizowanego w czasie, jak to możliwe – bez jitteru, szumów i zakłóceń elektromagnetycznych, które degradują jakość nawet najlepszego DAC-a.</p>
<p>Skąd w ogóle taka potrzeba? Weźmy prosty przykład: masz DAC za 15 000 zł, ale karmisz go sygnałem z laptopa przez tani kabel USB. Przetwornik pracuje wtedy w kompletnie nieoptymalnych warunkach. Laptop generuje zakłócenia; jego wyjście USB pływa w szumach zasilacza impulsowego; clock recovery w DAC-u walczy z niestabilnym taktowaniem. Efekt? Tracisz znaczną część tego, za co zapłaciłeś. Transport sieciowy to odpowiedź na ten problem – i właśnie dlatego ma sens dla kogoś, kto ma już solidny przetwornik.</p>
<p>Ale jest haczyk. T8 <em>nie</em> zastąpi DMP-A6 ani A8, jeśli nie posiadasz własnego DAC-a. To urządzenie czysto jednocelowe. Kupujesz przesył cyfrowy i nic więcej.</p>
<h3>Dla kogo T8 nie jest odpowiednim wyborem</h3>
<p>Jeśli twój DAC kosztuje poniżej 3000 zł, T8 prawdopodobnie nie odblokuje żadnej słyszalnej różnicy – różnica w jakości transmisji będzie poniżej progu percepcji dla przeciętnego przetwornika w tym segmencie cenowym. Podobnie jeśli słuchasz przez aktywne kolumny z wbudowanym DAC-em i wzmacniaczem: tam T8 nie ma fizycznie jak podłączyć sygnału. Urządzenie celuje wprost w audiofila z rozbudowanym, separowanym torem analogowym.</p>
</section>
<section>
<h2>Specyfikacja T8 – co kryje się pod aluminiową obudową</h2>
<p>Zacznę od tego, co naprawdę wyróżnia T8 konstruktywnie – bo to nie jest kolejny streamer na Raspberry Pi przykryty ładną obudową.</p>
<p>Sercem układu taktowania jest zegar Accusilicon AS318-B o dokładności femtosekundowej (49,152 MHz). Producent deklaruje poziom szumów własnych zasilacza liniowego poniżej 30 µV – to wartość osiągana przez urządzenia droższe o rząd wielkości. Sam zasilacz bazuje na transformatorze toroidalnym z miedzi beztlenowej 4N z przewodami ekranowanymi teflonem; dla T8 nie jest to element budżetowy, lecz wyraźnie zaprojektowany z myślą o minimalizacji interferencji zasilania.</p>
<p><img fetchpriority="high" decoding="async" class="alignnone size-full wp-image-11074" src="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Personalizowane-Kolory-Motywow.webp" alt="Eversolo T8 test i recenzja: transport sieciowy bez DAC-a" width="1215" height="744" srcset="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Personalizowane-Kolory-Motywow.webp 1215w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Personalizowane-Kolory-Motywow-300x184.webp 300w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Personalizowane-Kolory-Motywow-1024x627.webp 1024w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Personalizowane-Kolory-Motywow-768x470.webp 768w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Personalizowane-Kolory-Motywow-600x367.webp 600w" sizes="(max-width: 1215px) 100vw, 1215px" /></p>
<h3>Wyjścia cyfrowe – liczba i izolacja</h3>
<p>T8 oferuje USB Audio (izolowane), I²S przez HDMI (8 trybów pinout, izolowane), AES/EBU (izolowane), wyjście koaksjalne do 24-bit/192 kHz (izolowane) oraz Toslink. Do tej listy dochodzi port SFP na moduł światłowodowy – rozwiązanie rzadkie w tej cenie, zapewniające galwaniczną izolację urządzenia od szumów sieci Ethernet. Izolacja optyczna w SFP całkowicie odcina pętle masy, które pojawiają się przy połączeniach Ethernet – przynajmniej w teorii.</p>
<p>Warto jednak zachować ostrożność: SFP w T8 bywa wybredny w kwestii zgodnych modułów. Użytkownicy zgłaszali problemy z popularnymi modułami UniFi; Eversolo rekomenduje StarTech GLC-LH-SM (~220 zł), który działa bez zastrzeżeń. To nie jest koniec świata, ale jeśli masz własną infrastrukturę z modułami innej marki – sprawdź kompatybilność przed zakupem.</p>
<table>
<caption>Eversolo T8 – specyfikacja techniczna</caption>
<thead>
<tr>
<th>Parametr</th>
<th>Wartość</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Cena (Polska)</td>
<td>5999 zł</td>
</tr>
<tr>
<td>Procesor</td>
<td>Quad-core ARM, 4 GB DDR RAM, 64 GB eMMC</td>
</tr>
<tr>
<td>Obsługa PCM</td>
<td>do 32-bit / 768 kHz</td>
</tr>
<tr>
<td>Obsługa DSD</td>
<td>do DSD512 (natywne i DoP)</td>
</tr>
<tr>
<td>Wyjścia cyfrowe</td>
<td>USB, I²S, AES/EBU, koaksjalny, Toslink (wszystkie izolowane)</td>
</tr>
<tr>
<td>Sieć</td>
<td>Gigabit RJ45 + SFP + Wi-Fi 6 dual-band</td>
</tr>
<tr>
<td>Wewnętrzne dyski SSD</td>
<td>2× M.2 NVMe, maks. 8 TB każdy (razem 16 TB)</td>
</tr>
<tr>
<td>Wyświetlacz</td>
<td>6&#8243; LCD touchscreen w aluminiowej ekranowanej ramce</td>
</tr>
<tr>
<td>Zasilacz</td>
<td>Liniowy, toroidalny, miedź 4N, szum &lt;30 µV</td>
</tr>
<tr>
<td>Wymiary</td>
<td>315 × 230 × 88 mm</td>
</tr>
<tr>
<td>Streaming</td>
<td>Roon Ready, Tidal Connect, Qobuz Connect, Spotify, AirPlay, Apple Music, Amazon Music, Deezer i inne</td>
</tr>
<tr>
<td>Korekcja pomieszczenia</td>
<td>Evotune – 10-pasmowy PEQ, filtry FIR, import z REW</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Magazynowanie muzyki lokalnej</h3>
<p>Pod spodnią klapką (mocowaną jedną śrubą motylkową, bez narzędzi) siedzą dwa sloty M.2 NVMe. Każdy przyjmuje dysk do 8 TB, więc T8 może pełnić rolę serwera muzyki z 16 TB pojemności. Eversolo dołącza w zestawie podkładki termiczne – to drobiazg, ale przemyślany. Montaż zajmuje dosłownie minutę.</p>
<p>Pierwsze wersje firmware miały problem z kopiowaniem dużych bibliotek sieciowych (SMB) – transfer przerywał się przy dużych plikach. Aktualizacja 1.5.30 z listopada 2025 roku rozwiązała ten problem. Jeśli kupiłeś T8 wcześniej i nie aktualizowałeś oprogramowania, czas na nadrobienie zaległości.</p>
</section>
<section>
<h2>Brzmienie i użytkowanie – jak T8 sprawdza się na co dzień</h2>
<p>To pytanie, które większość potencjalnych kupujących zadaje jako pierwsze. Uczciwa odpowiedź brzmi tak: transport sieciowy sam w sobie nie „brzmi&#8221; – przekazuje dane. To DAC nadaje charakter. T8 robi to jednak lepiej lub gorzej, zależnie od jakości transmisji do przetwornika.</p>
<p>Recenzenci Headfonia i StereoNet, którzy testowali T8 przez kilka tygodni, zgodnie odnotowują neutralność – brak ciepłego kolorytu ani sztucznej precyzji. Sygnał dochodzi do DAC-a „taki, jaki jest&#8221;. W połączeniu z dobrym przetwornikiem (testy prowadzono m.in. z DAC-ami za ok. 10 000–15 000 zł) efekt jest opisywany jako poprawa stereofonii i separacji szczegółów w porównaniu z typowym PC lub laptopem używanym jako źródło.</p>
<p>Interfejs zasługuje na osobne słowo. Eversolo przez lata szlifowało swój UI na modelach DMP-A6 i A8 – T8 korzysta z tej samej platformy. Wyświetlacz 6&#8243; reaguje szybko; apka Eversolo Control na iOS i Androida pozwala sterować urządzeniem zdalnie, z lustrzanym podglądem ekranu. Obsługa Qobuz i Tidal jest bezpośrednia, bez opóźnień przy przewijaniu. Przełącznik między wejściami i wyjściami zajmuje dosłownie jedno kliknięcie.</p>
<p>Jeden zarzut – i jest to rzecz, której nie poprawia oprogramowanie: T8 nie skanuje automatycznie dysku wewnętrznego w tle przy dodawaniu nowych plików. Musisz ręcznie uruchomić skan. Dla kogoś, kto regularnie rozbudowuje bibliotekę fizycznych nagrań, to irytujące. Dla użytkownika opartego głównie na streamingu Tidal i Qobuz – bez znaczenia.</p>
<h3>Apple Music – uwaga</h3>
<p>Oficjalne materiały marketingowe sugerują obsługę Apple Music w wysokiej rozdzielczości. Rzeczywistość jest bardziej złożona. Wbudowana integracja Apple Music w aplikacji Eversolo działa, ale przesyła wyłącznie 44,1 kHz – bez hi-res. Dostęp do lossless Apple Music wymaga uruchomienia jej jako oddzielnej aplikacji bezpośrednio na ekranie T8, co jest nieco mniej wygodne. Jeśli Apple Music to twoje główne źródło, sprawdź aktualny status integracji przed zakupem – producent regularnie aktualizuje firmware i sytuacja może się zmieniać.</p>
<p><img decoding="async" class="alignnone size-full wp-image-11073" src="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Sluchaj-bez-Ograniczen-1.webp" alt="Eversolo T8 test i recenzja: transport sieciowy bez DAC-a" width="1446" height="1332" srcset="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Sluchaj-bez-Ograniczen-1.webp 1446w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Sluchaj-bez-Ograniczen-1-300x276.webp 300w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Sluchaj-bez-Ograniczen-1-1024x943.webp 1024w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Sluchaj-bez-Ograniczen-1-768x707.webp 768w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2026/05/T8-Sluchaj-bez-Ograniczen-1-600x553.webp 600w" sizes="(max-width: 1446px) 100vw, 1446px" /></p>
</section>
<section>
<h2>T8 kontra konkurencja: różnica 20 000 zł czy realny argument?</h2>
<p>HiFi Rose RS130 w 2025 roku kosztuje około 27 000 zł. Lumin U2 – ok. 28 000 zł. Aurender N200 – ok. 23 000 zł. Eversolo T8: 5999 zł.</p>
<p>Pytanie o to, czy różnica w cenie przekłada się na różnicę w brzmieniu, pozostaje w tym segmencie rynku nierozstrzygnięta i gorąco dyskutowana na forach audiofili. To, co można powiedzieć bez owijania w bawełnę: RS130 ma piękniejszą, cięższą obudowę i bardziej dopracowany hardware sieciowy; Lumin ma znakomitą aplikację i dekady doświadczenia w integracji z Roon. T8 nie przegrywa w żadnej z tych kategorii na poziomie wartości dla pieniędzy – ale przegrywa na polu luksusu wykonania i marki.</p>
<table>
<caption>Porównanie transportów sieciowych – T8 na tle droższej konkurencji</caption>
<thead>
<tr>
<th>Cecha</th>
<th>Eversolo T8</th>
<th>HiFi Rose RS130</th>
<th>Lumin U2</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Cena (orientacyjna)</td>
<td>5999 zł</td>
<td>~27 000 zł</td>
<td>~28 000 zł</td>
</tr>
<tr>
<td>Wyjście SFP (fiber)</td>
<td>tak</td>
<td>nie</td>
<td>nie</td>
</tr>
<tr>
<td>Wbudowane dyski NVMe</td>
<td>do 16 TB</td>
<td>brak</td>
<td>brak</td>
</tr>
<tr>
<td>Roon Ready</td>
<td>tak</td>
<td>tak</td>
<td>tak</td>
</tr>
<tr>
<td>Korekcja pomieszczenia</td>
<td>tak (Evotune)</td>
<td>tak</td>
<td>nie</td>
</tr>
<tr>
<td>Obsługa DSD</td>
<td>DSD512</td>
<td>DSD512</td>
<td>DSD512</td>
</tr>
<tr>
<td>Ekran dotykowy</td>
<td>6&#8243; LCD</td>
<td>14&#8243; ekran OLED</td>
<td>brak</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>Recenzja AVForums kończy się oceną „Highly Recommended&#8221; i ripostą na temat ceny: T8 jest niszowy, ale błyskotliwy; zamienia każde wejście cyfrowe w rasowy transport z wystarczającą korektą EQ, żeby pomóc w drodze. To uczciwe podsumowanie.</p>
</section>
<section>
<h2>Korekcja pomieszczenia Evotune – funkcja, której się nie spodziewałem</h2>
<p>Większość transportów w tej klasie to czyste urządzenia transmisyjne. T8 idzie dalej: Evotune pozwala na automatyczny pomiar akustyki pomieszczenia i korektę przed wysłaniem sygnału do DAC-a.</p>
<p>Schemat jest następujący: podłącz mikrofon USB (np. miniDSP UMIK-1, ok. 500 zł) lub skorzystaj z mikrofonu smartfona jako przyzwoitej alternatywy. Uruchom pomiar. T8 wygeneruje profil korekcji oparty na 10-pasmowym PEQ lub filtrach FIR; możesz też zaimportować profile z zewnętrznych narzędzi, jak Room EQ Wizard.</p>
<p>Trzeba to uczciwie doprecyzować: korekcja działa w domenie cyfrowej, przed przetwarzaniem w DAC-u. To nie to samo co korekcja na poziomie analogowym lub w aktywnym głośniku. Niemniej&#8230; dla wielu użytkowników, którzy nie mają optymalnie wytłumionego pomieszczenia, to realnie poprawia odsłuch. Taki bonus przy zakupie transportu za 6000 zł robi wrażenie.</p>
</section>
<section>
<h2>Firmware, aktualizacje i to, czego nie naprawiono</h2>
<p>Eversolo ma dobrą reputację pod względem wsparcia posprzedażowego. Firma aktywnie uczestniczy w forach audiofili (Head-Fi, Audiophile Style), szybko reaguje na zgłoszenia błędów i regularnie wydaje aktualizacje. Firmware 1.5.30 naprawił problem z kopiowaniem SMB; 1.5.46 dodał wsparcie NAA (Network Audio Adapter) dla użytkowników HQPlayer – coś, czego brakowało i co społeczność wyraźnie potrzebowała.</p>
<p>Ale nie wszystko jest różowe. Problem ze skanowaniem lokalnej biblioteki (brak automatycznego monitorowania folderu) jest technicznie trywialny do rozwiązania; mimo to do maja 2025 roku nie pojawił się w żadnej aktualizacji. T8 też bywa wolniejszy przy przewijaniu biblioteki niż RS130 w podobnych testach – opóźnienie jest małe, ale zauważalne dla osób przyzwyczajonych do droższego sprzętu.</p>
<p>Jeszcze jeden drobiazg: obudowa T8 (315×230×88 mm) nie pasuje wymiarowo do żadnego z DAC-ów Eversolo. Jeśli budujesz system z urządzeń tej samej marki i zależy ci na estetyce szafki, będziesz mieć problem ze spójnością wizualną.</p>
</section>
<p><!-- FAQ SECTION --></p>
<section class="faq-section">
<h2>Najczęściej zadawane pytania o Eversolo T8</h2>
<div class="faq-item">
<h3>Ile kosztuje Eversolo T8 w Polsce?</h3>
<p>Cena detaliczna wynosi 5999 zł brutto i jest stabilna od premiery w październiku 2025 roku. Autoryzowani dystrybutorzy (m.in. Elektropunkt, Q21.pl, Audiotrendt) oferują raty 0% na 10 lub 20 miesięcy.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Czy T8 działa bez zewnętrznego DAC-a?</h3>
<p>Nie. T8 to czysty transport cyfrowy – nie posiada wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego i nie wytwarza sygnału analogowego. Do odsłuchu bezwzględnie potrzebny jest zewnętrzny DAC lub wzmacniacz z wejściem cyfrowym (USB, koaksjalnym, AES/EBU lub optycznym).</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Czy T8 obsługuje Roon?</h3>
<p>Tak, T8 posiada certyfikację Roon Ready, co oznacza, że działa jako endpoint w sieci Roon bez żadnych dodatkowych konfiguracji. Obsługuje też JPlay, DLNA oraz protokoły UPnP.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Jakie dyski SSD można zamontować wewnątrz T8?</h3>
<p>T8 ma dwa sloty M.2 NVMe; każdy obsługuje dyski do 8 TB, co daje maksymalnie 16 TB pojemności wewnętrznej. Eversolo dostarcza w zestawie podkładki termiczne ułatwiające montaż. Instalacja nie wymaga narzędzi poza śrubokrętem krzyżakowym (opcjonalnie).</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Czy port SFP w T8 działa ze wszystkimi modułami światłowodowymi?</h3>
<p>Nie wszystkimi. Eversolo potwierdza kompatybilność modułu StarTech GLC-LH-SM (dostępny za ok. 200–250 zł). Moduły TP-Link TL-SM311LSA oraz niektóre wersje modułów UniFi zgłaszane były jako niekompatybilne. Przed zakupem warto zweryfikować zgodność swojego sprzętu sieciowego.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Jak T8 wypada w porównaniu z DMP-A6 Gen2 Eversolo?</h3>
<p>DMP-A6 Gen2 (ok. 4500–5000 zł) ma wbudowany DAC i wyjście analogowe; T8 jest droższy i nie ma DAC-a, za to oferuje lepszy zasilacz, femtosekundowy zegar i bardziej rozbudowane wyjścia cyfrowe z pełną izolacją. Wybór zależy od tego, czy masz już zewnętrzny przetwornik. Jeśli nie – DMP-A6 jest bardziej kompletnym urządzeniem w niższej cenie.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Czy T8 obsługuje Apple Music w wysokiej rozdzielczości?</h3>
<p>Częściowo. Wbudowana integracja Apple Music w aplikacji Eversolo działa do 44,1 kHz; pełne hi-res Apple Music (do 192 kHz) wymaga uruchomienia aplikacji bezpośrednio na ekranie T8. Obsługa bitowego odtwarzania Apple Music przez Eversolo Control jest ograniczona przez API Apple i może się zmieniać wraz z aktualizacjami firmware.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Jak szybko Eversolo wydaje aktualizacje firmware dla T8?</h3>
<p>Producent wydał kilka istotnych aktualizacji w ciągu pierwszych trzech miesięcy od premiery (październik–grudzień 2025). Firmware 1.5.30 naprawił problemy z kopiowaniem SMB; 1.5.46 dodał wsparcie NAA dla HQPlayer. Eversolo aktywnie monitoruje fora Head-Fi i Audiophile Style; czas reakcji na zgłoszenia błędów jest oceniany przez recenzentów jako jeden z lepszych w branży hi-fi.</p>
</div>
</section>
<p><!-- ZAKOŃCZENIE --></p>
<section class="summary">
<h2>Kiedy T8 ma sens – i kiedy lepiej wybrać co innego</h2>
<p>Eversolo T8 ma sens w jednym konkretnym scenariuszu: masz DAC za co najmniej 5000–8000 zł i szukasz lepszego, czystszego źródła cyfrowego niż komputer lub tani streamer. W tym ustawieniu T8 robi dokładnie to, co obiecuje – dostarcza izolowany, precyzyjnie taktowany sygnał z szeroką gamą wyjść, dobrym ekranem i jednym z lepiej działających interfejsów w branży. Premia w postaci Evotune i możliwości zamontowania 16 TB dysków NVMe to naprawdę niezły bonus.</p>
<p>Nie kupuj T8, jeśli nie masz zewnętrznego DAC-a. Nie kupuj go, jeśli twój DAC jest warty mniej niż sam transport – proporcje nie mają ekonomicznego sensu. Nie kupuj go też, jeśli SFP to dla ciebie konieczność, a nie opcjonalna ciekawostka; kompatybilność modułów bywa kapryśna i wymaga dodatkowego researchu.</p>
<p>Między 6000 zł a 25 000 zł za podobne możliwości transmisji cyfrowej – wybór dla rozsądnego audiofila jest dość oczywisty. Pozostaje pytanie, czy „rozsądny&#8221; to właściwe słowo w świecie, gdzie ludzie płacą 28 tysięcy za transport bez ekranu. No cóż.</p>
</section>
<p><!-- SOURCES --></p>
<section class="sources">
<h2>Źródła i dalsze informacje</h2>
<ol>
<li>Headfonia. „Eversolo T8 Review.&#8221; headfonia.com (grudzień 2025)</li>
<li>AVForums. „Eversolo T8 Streaming Transport Review.&#8221; avforums.com (listopad 2025)</li>
<li>Audiophile Style. „Eversolo T8 Followup.&#8221; audiophilestyle.com (grudzień 2025)</li>
<li>StereoNet. „Eversolo T8 Streaming Transport Review.&#8221; stereonet.com (styczeń 2026)</li>
<li>Soundnews. „The One – Eversolo T8 HiFi Streamer Review.&#8221; soundnews.net (wrzesień 2025)</li>
<li>Eversolo Polska. Specyfikacja techniczna T8. eversolo.pl</li>
</ol>
</section>
</article>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/eversolo-t8-test-i-recenzja-transport-sieciowy-bez-dac-a/">Eversolo T8 test i recenzja: transport sieciowy bez DAC-a</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Soundbar Hisense AX5140Q – test, cena i porównanie 2026</title>
		<link>https://techwebsite.pl/soundbar-hisense-ax5140q-test-cena-i-porownanie-2026/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Sun, 15 Mar 2026 19:55:35 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Telewizory]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<category><![CDATA[Wiedza]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=9695</guid>

					<description><![CDATA[<p>Soundbar Hisense AX5140Q to przemyślana propozycja dla osób szukających systemu 5.1.4 z Dolby Atmos i bezprzewodowym subwooferem. W promocji w sklepach RTV sprzęt osiąga cenę&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/soundbar-hisense-ax5140q-test-cena-i-porownanie-2026/">Soundbar Hisense AX5140Q – test, cena i porównanie 2026</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Soundbar Hisense AX5140Q to przemyślana propozycja dla osób szukających systemu <strong>5.1.4</strong> z Dolby Atmos i bezprzewodowym subwooferem. W promocji w sklepach RTV sprzęt osiąga cenę około <strong>1 497 zł</strong>, co daje solidną relację jakości do ceny. Sprawdź kompatybilność HDMI eARC, tryby AI EQ i dostępność na platformach sprzedażowych przed zakupem. Porównaj oferty sklepów online.</p>
<article class=\"blog-post\">
<aside class=\"key-takeaways\">
<h3>Najważniejsze informacje</h3>
<ul>
<li><strong>Konfiguracja:</strong> system <strong>5.1.4</strong> z głośnikami skierowanymi w górę dla Dolby Atmos</li>
<li><strong>Moc:</strong> nominalnie <strong>600 W</strong> całkowitej mocy zestawu</li>
<li><strong>Cena promocyjna:</strong> około <strong>1 497 zł</strong> w wybranych sklepach</li>
<li><strong>Funkcje:</strong> automatyczna kalibracja room fitting i tryb <em>AI EQ</em></li>
</ul>
</aside>
<p><strong>Soundbar</strong> Hisense AX5140Q to model zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy chcą uzyskać efekt kinowy bez skomplikowanej instalacji. Urządzenie integruje system <strong>5.1.4</strong>, bezprzewodowy subwoofer oraz głośniki surround, a producent dodaje funkcje automatycznej kalibracji i tryby optymalizujące dźwięk w zależności od treści.</p>
<h2>Dlaczego warto rozważyć ten model</h2>
<p>AX5140Q w praktyce trafia do segmentu oferującego szerokie możliwości w rozsądnej cenie. Urządzenie wyróżnia się obecnością dedykowanych głośników skierowanych w górę, co pozwala na wykorzystanie przestrzeni sufitu do uzyskania efektu Dolby Atmos. Dodatkowo obecność głośników surround w zestawie upraszcza konfigurację salonowego kina domowego.</p>
<p>Producent zastosował systemy automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia, co w praktyce redukuje konieczność ręcznego ustawiania parametrów. Tryb <em>AI EQ</em> adaptuje charakterystykę dźwięku w zależności od tego, czy oglądasz filmy, grasz w gry czy słuchasz muzyki, co czyni produkt atrakcyjnym dla użytkowników wielozadaniowych.</p>
<p>W kontekście relacji cena/jakość warto zwrócić uwagę na fakt, że promocje sezonowe obniżają cenę o kilkaset złotych, co czyni ten model konkurencyjnym wobec soundbarów jednej klasy. Jeśli szukasz kompletnego zestawu z realnymi satelitami surround, AX5140Q jest opcją wartą rozważenia.</p>
<h2>Specyfikacja i kluczowe parametry</h2>
<p>W tej sekcji znajdziesz zwarty przegląd najważniejszych parametrów technicznych, które wpływają na doświadczenie odsłuchowe. Specyfikacja obejmuje zarówno konfigurację kanałów, jak i podstawowe dane dotyczące mocy i łączności.</p>
<table>
<thead>
<tr>
<th>Parametr</th>
<th>Wartość</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Liczba kanałów</td>
<td><strong>5.1.4</strong></td>
</tr>
<tr>
<td>Moc całkowita</td>
<td><strong>600 W</strong></td>
</tr>
<tr>
<td>Subwoofer</td>
<td>bezprzewodowy</td>
</tr>
<tr>
<td>Łączność</td>
<td>Bluetooth, HDMI eARC</td>
</tr>
<tr>
<td>Obsługiwane formaty</td>
<td>Dolby Atmos, DTS:X</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>Tabela pokazuje kluczowe cechy, które decydują o możliwościach urządzenia. Warto podkreślić, że obecność HDMI eARC umożliwia przesył dźwięku wysokiej jakości z telewizora, co ma znaczenie przy korzystaniu z materiałów streamingowych i konsoli.</p>
<p>Inżynieria akustyczna opiera się na pełnozakresowych głośnikach i odrębnych satelitach surround, dlatego w praktyce dźwięk jest bardziej kierunkowy i bogatszy niż w standardowych listwach. Dla użytkowników zwracających uwagę na moc i separację kanałów <strong>600 W</strong> oznacza wyraźny zapas głośności i dynamiki, zwłaszcza w większych salonach.</p>
<h2>Jak sprawdza się w praktyce</h2>
<p>W codziennym użytkowaniu AX5140Q oferuje czytelny dialog, umiarkowanie głęboką scenę basową i dobrą separację kanałów. System satelitów poprawia lokalizację efektów, a głośniki skierowane w górę wzmacniają odczucie przestrzeni podczas treści z Dolby Atmos.</p>
<p>Automatyczna kalibracja room fitting skutecznie minimalizuje nierówności brzmienia wynikające z ułożenia mebli czy kształtu pomieszczenia. Użytkownicy mogą dodatkowo skorzystać z gotowych presetów dźwiękowych lub pozostawić urządzenie w trybie adaptacyjnym, co jest wygodnym rozwiązaniem przy zmiennej zawartości audio.</p>
<p>Głośność i dynamika są adekwatne do domowego kina; subwoofer radzi sobie z niskimi tonami bez nadmiernego dudnienia, choć osoby preferujące bardzo głęboki bas mogą doposażyć się w mocniejszy subwoofer. W połączeniu z telewizorem przez HDMI eARC opóźnienia sygnału są minimalne, co ma znaczenie dla graczy.</p>
<h2>Gdzie kupić i jaka jest oferta promocyjna</h2>
<p>Model jest dostępny w popularnych kanałach sprzedaży, w tym w sieciach RTV i sklepach internetowych. W okresach promocyjnych cena spada znacząco, a obecne oferty pokazują poziom około <strong>1 497 zł</strong>, co w porównaniu do ceny katalogowej daje realny rabat.</p>
<p>Przy zakupie zwróć uwagę na warunki gwarancji, opcje dostawy oraz możliwość zakupu na raty. Niektóre sklepy oferują dodatkowe usługi instalacji za opłatą, co może być wygodne przy rozstawieniu zestawu z satelitami. Porównaj ceny i dostępność na platformach handlowych przed finalizacją zamówienia.</p>
<p>Przykładowo, promocje wymienione w branżowych serwisach oraz oferty sklepów internetowych wpływają na realny koszt nabycia, dlatego warto monitorować kilka źródeł i wykorzystać okresy wyprzedaży lub kody rabatowe.</p>
<h2>Najczęściej zadawane pytania</h2>
<section class=\"faq-section\">
<div class=\"faq-item\">
<h3>Czy hisense ax5140q obsługuje dolby atmos?</h3>
<p>Tak, soundbar obsługuje <strong>Dolby Atmos</strong> i wykorzystuje głośniki skierowane w górę, by budować przestrzenną scenę dźwiękową.</p>
</div>
<div class=\"faq-item\">
<h3>Jaka jest moc zestawu?</h3>
<p>Całkowita moc zestawu to około <strong>600 W</strong>, co przekłada się na wystarczającą dynamikę w typowym salonie.</p>
</div>
<div class=\"faq-item\">
<h3>Czy satelity są bezprzewodowe?</h3>
<p>Tak, satelity surround i subwoofer mają bezprzewodowe połączenie z jednostką główną, co ułatwia instalację.</p>
</div>
<div class=\"faq-item\">
<h3>Czy soundbar ma hdmi earc?</h3>
<p>Tak, urządzenie oferuje złącze <strong>HDMI eARC</strong>, co umożliwia przesył dźwięku w wysokiej jakości z kompatybilnych telewizorów.</p>
</div>
<div class=\"faq-item\">
<h3>Jaka jest cena promocyjna?</h3>
<p>W promocjach cena może wynosić około <strong>1 497 zł</strong>, jednak warto sprawdzić aktualne oferty sklepów.</p>
</div>
<div class=\"faq-item\">
<h3>Czy warto do niego dokupić inny subwoofer?</h3>
<p>Dla osób preferujących bardzo głęboki bas dobrym rozwiązaniem może być mocniejszy subwoofer, ale fabryczny model sprawdza się dobrze w większości zastosowań.</p>
</div>
<div class=\"faq-item\">
<h3>Jak działa tryb ai eq?</h3>
<p>Tryb <em>AI EQ</em> automatycznie dopasowuje charakterystykę dźwięku do typu treści, optymalizując dialogi, efekty i muzykę.</p>
</div>
</section>
<h2>Podsumowanie i rekomendacja</h2>
<p>Hisense AX5140Q to produkt skierowany do osób poszukujących kompletnego systemu audio do salonu z naciskiem na przestrzenność dźwięku. Obecność konfiguracji <strong>5.1.4</strong>, bezprzewodowego subwoofera i kalibracji room fitting sprawia, że sprzęt oferuje zbalansowane brzmienie bez skomplikowanej instalacji.</p>
<p>Jeżeli zależy Ci na rozsądnym kompromisie między kosztem a funkcjonalnością, a także na prostocie konfiguracji i obsłudze formatów takich jak Dolby Atmos, AX5140Q zasługuje na uwagę. Przed zakupem porównaj aktualne ceny, sprawdź dostępność w wybranym sklepie i zwróć uwagę na obsługę HDMI eARC oraz warunki gwarancji.</p>
</article>
<p>Źródła:<br />
rtvmaniak.pl, mediaexpert.pl, hdtvpolska.com, ceneo.pl</p>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/soundbar-hisense-ax5140q-test-cena-i-porownanie-2026/">Soundbar Hisense AX5140Q – test, cena i porównanie 2026</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Sonos oficjalnie prezentuje Play i Era 100 SL</title>
		<link>https://techwebsite.pl/sonos-oficjalnie-prezentuje-play-i-era-100-sl/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 11 Mar 2026 11:56:12 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Audio i wideo]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<category><![CDATA[Wiedza]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=9482</guid>

					<description><![CDATA[<p>Sonos zaprezentował dwa nowe modele: przenośny Sonos Play oraz pozbawiony mikrofonów Era 100 SL. Preordery rozpoczynają się 10 marca 2026, a dostępność od 31 marca&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/sonos-oficjalnie-prezentuje-play-i-era-100-sl/">Sonos oficjalnie prezentuje Play i Era 100 SL</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Sonos zaprezentował dwa nowe modele: przenośny <strong>Sonos Play</strong> oraz pozbawiony mikrofonów <strong>Era 100 SL</strong>. Preordery rozpoczynają się <strong>10 marca 2026</strong>, a dostępność od <strong>31 marca 2026</strong>. Era 100 SL to tańsza wersja Era 100, Play celuje w mobilność z certyfikatem <em>IP67</em>.</p>
<article class="blog-post">
<aside class="key-takeaways">
<h3>Najważniejsze informacje</h3>
<ul>
<li><strong>Preordery:</strong> start <strong>10 marca 2026</strong></li>
<li><strong>Dostępność:</strong> od <strong>31 marca 2026</strong> w wybranych sklepach</li>
<li><strong>Ceny:</strong> Play ~<strong>299 USD</strong>, Era 100 SL ~<strong>189 USD</strong></li>
<li><strong>W praktyce:</strong> wybierz Play dla mobilności, Era 100 SL dla prywatnego, stacjonarnego odsłuchu</li>
</ul>
</aside>
<p>Pojawienie się nowych modeli rodzi pytanie o miejsce w ofercie i decyzję zakupową — czy postawić na mobilność, czy na prywatność i niższą cenę. Rozwiązaniem jest porównanie funkcji: <strong>Sonos</strong> Play to głośnik przenośny z certyfikatem wodoodporności, a <strong>Era 100 SL</strong> to wersja bez mikrofonów, oferująca podobną jakość dźwięku za niższą cenę.</p>
<h2>Co ogłosił producent</h2>
<p>Sonos oficjalnie potwierdził wcześniejsze przecieki i zaprezentował dwa modele: przenośny Sonos Play oraz bazowy Era 100 SL. W komunikacie firma podkreśla dostępność globalną, terminy preordera oraz specyfikacje pozbawione marketingowych uproszczeń. Informacja prasowa stanowi punkt odniesienia do cen i dat zapowiedzianych na rynek europejski.</p>
<p>W treści ogłoszenia Sonos nie ukrywa, że Era 100 SL to wersja pozbawiona mikrofonów, co wpływa na cenę i ustawienia prywatności. Play ma w zamierzeniu wypełnić lukę między mniejszym Roam a większym Move, oferując wytrzymałość i wygodę ładowania. Te decyzje produktowe kierują ofertę do odrębnych użytkowników.</p>
<h2>Daty i dostępność</h2>
<p>Preordery nowych modeli rozpoczęły się <strong>10 marca 2026</strong>, natomiast oficjalna dostępność zaplanowana jest na <strong>31 marca 2026</strong>. W pierwszych tygodniach sprzedaży niektóre rynki, w tym Włochy, otrzymają limitowaną dystrybucję przez wybrane kanały.</p>
<p>W praktyce oznacza to, że klienci z Europy powinni liczyć na stopniowe uzupełnianie stanów magazynowych po premierze, a pierwsze sztuki mogą trafić do kanałów partnerskich. Sklepy sieciowe i platformy e‑commerce otrzymają dostawy według regionalnych harmonogramów ogłoszonych przez producenta.</p>
<h2>Ceny i warianty</h2>
<p>Cennik oparty na przeciekach i potwierdzeniu producenta wskazuje orientacyjne poziomy: <strong>Sonos Play</strong> około <strong>299 USD</strong> (w Europie w przedziale <strong>299–349 EUR</strong> w zależności od kraju), natomiast <strong>Era 100 SL</strong> wyceniono na około <strong>189 USD</strong> lub <strong>199 EUR</strong> w Europie.</p>
<p>Różnice cenowe między krajami wynikają z podatków, marż dystrybutorów i lokalnych promocji; w niektórych krajach Play może być droższy o kilkadziesiąt euro. Era 100 SL ma być pozycjonowana jako tańsza alternatywa dla Era 100, różnica w cenie to około <strong>30 EUR</strong>.</p>
<h2>Specyfikacja techniczna era 100 sl</h2>
<p>Era 100 SL zachowuje architekturę dźwiękową zbliżoną do Era 100, z dwoma odchylonymi tweetermi i kompaktowym mid‑wooferem; kluczową zmianą jest brak mikrofonów. Producent deklaruje wsparcie dla funkcji kalibracji i usług strumieniowych.</p>
<table>
<thead>
<tr>
<th>Parametr</th>
<th>Era 100 SL</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</td>
<td><strong>182,5 mm</strong> x <strong>120 mm</strong> x <strong>130,5 mm</strong></td>
</tr>
<tr>
<td>Waga</td>
<td><strong>1,95 kg</strong></td>
</tr>
<tr>
<td>Pamięć</td>
<td><strong>1 GB DDR4</strong>, <strong>4 GB eMMC</strong></td>
</tr>
<tr>
<td>Koneksje i funkcje</td>
<td>AirPlay 2, Spotify Connect, <em>Trueplay</em> (wymaga iOS), regulowany EQ</td>
</tr>
<tr>
<td>Kabel zasilający</td>
<td><strong>2 m</strong></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>Brak mikrofonów i asystenta głosowego czyni model bardziej atrakcyjnym dla użytkowników ceniących prywatność lub chcących uniknąć funkcji głosowych. Wymiary i waga wskazują na urządzenie kompaktowe, łatwe do ustawienia w mieszkaniu czy biurze, z naciskiem na jakość odsłuchu przy niewielkim profilu.</p>
<h2>Sonos play — cechy i mobilność</h2>
<p>Sonos Play został zaprojektowany jako głośnik mobilny plasujący się pomiędzy Roam 2 a Move 2 pod względem rozmiaru i funkcji. Główne cechy to certyfikat <strong>IP67</strong>, ładowanie przez <strong>USB‑C</strong> oraz opcja ładowania bezprzewodowego, co zwiększa wygodę użytkowania poza domem.</p>
<p>Producent wprowadza automatyczną kalibrację <em>Trueplay</em>, która optymalizuje dźwięk w zależności od otoczenia bez ręcznej konfiguracji. Taka kombinacja pozwala traktować Play jako praktyczny głośnik do ogrodu, łazienki czy kuchni, z odpornością na wilgoć i pył oraz z funkcjami bezprzewodowymi istotnymi dla użytkowników mobilnych.</p>
<h2>Era 100 sl vs era 100 — porównanie</h2>
<p>Era 100 SL ma dostarczać podobne brzmienie co Era 100, ale bez mikrofonów i przy niższej cenie. W praktycznym porównaniu różnice dotyczą głównie wyposażenia i detali konstrukcyjnych, podczas gdy konstrukcja akustyczna pozostaje zbliżona.</p>
<table>
<thead>
<tr>
<th>Kryterium</th>
<th>Era 100 SL</th>
<th>Era 100</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Mikrofony</td>
<td>Brak</td>
<td>Tak</td>
</tr>
<tr>
<td>Cena (orientacyjna)</td>
<td><strong>~199 EUR</strong></td>
<td><strong>~229 EUR</strong></td>
</tr>
<tr>
<td>Architektura dźwięku</td>
<td>Stereo, angled tweeters</td>
<td>Stereo, większy woofer</td>
</tr>
<tr>
<td>Przeznaczenie</td>
<td>Użytkownik prywatny, bez asystentów</td>
<td>Użytkownik chcący integracji głosowej</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>Podsumowując porównanie, wybór między tymi modelami sprowadza się do preferencji: jeśli priorytetem jest cena i prywatność, <strong>Era 100 SL</strong> będzie logicznym wyborem; dla integracji głosowej i większego woofera warto rozważyć <strong>Era 100</strong>.</p>
<h2>Dla kogo są te głośniki</h2>
<p>Play adresuje użytkowników potrzebujących przenośnego, wytrzymałego źródła dźwięku z łatwą obsługą i szybkim ładowaniem, co sprawdza się w przestrzeniach zewnętrznych lub przy okazjonalnym przemieszczaniu. Era 100 SL kieruje się do osób ceniących stacjonarne rozwiązania bez mikrofonów.</p>
<ul>
<li><strong>Użytkownik mobilny:</strong> Play — odporność <strong>IP67</strong>, ładowanie bezprzewodowe</li>
<li><strong>Użytkownik domowy:</strong> Era 100 SL — prywatność i niższa cena</li>
<li><strong>Grupa multiroom:</strong> Oba modele — integracja z ekosystemem Sonos</li>
<li><strong>Sąsiedzi i mieszkania:</strong> Era 100 SL — brak mikrofonów ogranicza obawy o prywatność</li>
</ul>
<p>Decyzja zakupu powinna uwzględniać sposób użytkowania: czy oczekujesz mobilności i odporności, czy raczej spokojnego, domowego odsłuchu bez funkcji głosowych. Sonos konsekwentnie rozbudowuje ofertę, tworząc wyraźne segmenty produktów.</p>
<h2>Podsumowanie i wnioski</h2>
<p>Nowe zapowiedzi Sonos to rozsądne uzupełnienie portfolio: <strong>Sonos Play</strong> wprowadza opcję mobilną z certyfikatem <strong>IP67</strong>, a <strong>Era 100 SL</strong> daje tańszą alternatywę bez mikrofonów. Daty i ceny są już znane, co ułatwia porównanie ofert i planowanie zakupu.</p>
<p>Jeśli priorytetem jest przenośność wybierz Play; jeśli ważna jest prywatność i lepszy stosunek cena‑jakość w segmencie stacjonarnym, wybierz Era 100 SL. Śledź oficjalne kanały sprzedaży oraz lokalnych dystrybutorów, bo dostępność i ceny mogą się różnić w zależności od rynku.</p>
</article>
<p>Źródła:<br />
notebookcheck.it, tuttotech.net, dday.it, sonos.com</p>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/sonos-oficjalnie-prezentuje-play-i-era-100-sl/">Sonos oficjalnie prezentuje Play i Era 100 SL</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Najlepsze AirPods — które AirPods kupić w 2026</title>
		<link>https://techwebsite.pl/najlepsze-airpods-ktore-airpods-kupic-w-2026/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 21 Jan 2026 13:22:23 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Słuchawki]]></category>
		<category><![CDATA[Technologia]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=8777</guid>

					<description><![CDATA[<p>Jeśli szukasz komfortu i integracji z ekosystemem Apple, najlepsze AirPods w 2026 to wybór między uniwersalnymi AirPods 4, modelami z ANC oraz AirPods Pro 3&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/najlepsze-airpods-ktore-airpods-kupic-w-2026/">Najlepsze AirPods — które AirPods kupić w 2026</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p data-pm-slice="1 1 []">Jeśli szukasz komfortu i integracji z ekosystemem Apple, najlepsze AirPods w 2026 to wybór między uniwersalnymi <strong>AirPods 4</strong>, modelami z ANC oraz <strong>AirPods Pro 3</strong> dla wymagających jakości dźwięku i redukcji hałasu. Dla audiofilów i osób pracujących z dźwiękiem warto rozważyć <strong>AirPods Max</strong>. Decyduj na podstawie priorytetu: bateria, ANC, cena i wygoda noszenia.</p>
<h3>Najważniejsze informacje</h3>
<ul>
<li><strong>Wybierz AirPods 4</strong> jeśli zależy ci na kompaktowej formie i najlepszym stosunku ceny do funkcji.</li>
<li><strong>AirPods 4 z ANC</strong> to opcja dla dojazdów i hałaśliwych miejsc, oferująca aktywną redukcję hałasu.</li>
<li><strong>AirPods Pro 3</strong> zapewniają najlepszy balans między dźwiękiem a funkcjami pro dla większości użytkowników.</li>
<li><strong>AirPods Max</strong> to wybór dla osób szukających najwyższej jakości odsłuchu i komfortu podczas długich sesji.</li>
</ul>
<p>Bezpośrednia odpowiedź: najlepsze AirPods zależą od priorytetów użytkownika — cena, redukcja hałasu i jakość dźwięku decydują o wyborze. W kontekście 2026 roku <strong>najlepsze AirPods</strong> to zestaw modeli od podstawowych AirPods 4 po zaawansowane AirPods Max, przy czym każdy model adresuje inne potrzeby: mobilność, praca w hałasie, jakość studyjna lub długi czas pracy na baterii.</p>
<h2>Jakie modele są dostępne i dla kogo</h2>
<p>Rynek AirPods w 2026 obejmuje kilka wyraźnych linii produktowych. AirPods 4 adresują użytkowników szukających prostoty i lekkości, AirPods 4 z ANC dodają funkcję aktywnej redukcji hałasu dla osób korzystających z komunikacji w ruchu, a AirPods Pro 3 celują w tych, którzy oczekują lepszego dopasowania i dźwięku. AirPods Max pozostają wyborem premium dla audiofilów i profesjonalistów pracujących z dźwiękiem.</p>
<p>W praktyce wybór opiera się na dwóch pytaniach: czy priorytetem jest redukcja hałasu i izolacja, oraz czy preferujesz słuchawki dokanałowe czy nauszne. Modele różnią się także czasem pracy i ceną, co wpływa na decyzję końcową.</p>
<h2>Porównanie parametrów i ceny</h2>
<p>Poniższa tabela zestawia kluczowe parametry i orientacyjne ceny w złotych, co ułatwia szybkie porównanie. Warto pamiętać, że realne ceny rynkowe mogą się różnić w zależności od promocji i sklepu.</p>
<table>
<colgroup>
<col />
<col />
<col />
<col /></colgroup>
<tbody>
<tr>
<th colspan="1" rowspan="1">Model</th>
<th colspan="1" rowspan="1">Cena (PLN)</th>
<th colspan="1" rowspan="1">Czas pracy</th>
<th colspan="1" rowspan="1">Główna zaleta</th>
</tr>
<tr>
<td colspan="1" rowspan="1">AirPods 4</td>
<td colspan="1" rowspan="1"><strong>599 zł</strong></td>
<td colspan="1" rowspan="1"><strong>do 5 godzin</strong> (etui ~30 h)</td>
<td colspan="1" rowspan="1">lekkość i cena</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="1" rowspan="1">AirPods 4 z ANC</td>
<td colspan="1" rowspan="1"><strong>849 zł</strong></td>
<td colspan="1" rowspan="1"><strong>do 4 godzin</strong> z ANC (etui ~30 h)</td>
<td colspan="1" rowspan="1">ANC w kompaktowym formacie</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="1" rowspan="1">AirPods Pro 3</td>
<td colspan="1" rowspan="1"><strong>1 099 zł</strong></td>
<td colspan="1" rowspan="1"><strong>do 4 godzin</strong> z ANC (etui ~24 h)</td>
<td colspan="1" rowspan="1">najlepszy balans dźwięku i funkcji</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="1" rowspan="1">AirPods Max</td>
<td colspan="1" rowspan="1"><strong>2 499 zł</strong></td>
<td colspan="1" rowspan="1"><strong>do 20 godzin</strong> z ANC</td>
<td colspan="1" rowspan="1">najwyższa jakość odsłuchu</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>Analiza tabeli wskazuje na wyraźne segmenty rynkowe: budżet/komfort (AirPods 4), mobilne ANC (AirPods 4 z ANC), uniwersalna jakość (AirPods Pro 3) i audio premium (AirPods Max). Przy zakupie uwzględnij też kompatybilność z urządzeniami i preferowane akcesoria.</p>
<h2>Jakość dźwięku i funkcje audio</h2>
<p>AirPods Pro 3 i AirPods Max oferują lepszą scenę dźwiękową i głębsze basy, co przekłada się na bardziej szczegółowy odsłuch. Kluczowe technologie to chipy H2 w nowszych modelach, adaptacyjna korekcja dźwięku i dźwięk przestrzenny, które poprawiają wrażenia słuchowe, zwłaszcza przy treściach multimedialnych i filmach.</p>
<p>Wersje z ANC redukują szumy otoczenia i zwiększają klarowność rozmów; jednocześnie tryb przezroczystości pozwala szybko odebrać otoczenie. Dla słuchaczy muzycznych istotne są też profile dźwięku i możliwość kalibracji w aplikacjach oraz wsparcie kodeków — choć AirPods korzystają głównie z własnych rozwiązań optymalizowanych pod ekosystem Apple.</p>
<h3>Jak anc wpływa na odsłuch</h3>
<p>Aktywna redukcja hałasu eliminuje tło, ale może nieco zmieniać percepcję niskich częstotliwości. W praktyce modele Pro i Max oferują bardziej naturalne brzmienie z włączonym ANC niż kompaktowe konstrukcje, co ma znaczenie podczas długich podróży i pracy w zatłoczonych miejscach.</p>
<h2>Kompatybilność i ekosystem</h2>
<p>Dla użytkowników iPhone i Mac integracja AirPods jest jednym z najmocniejszych argumentów za zakupem. Szybkie parowanie, płynne przełączanie między urządzeniami oraz funkcje takie jak audio sharing sprawiają, że AirPods działają najlepiej w ekosystemie Apple. Jednak podstawowa łączność Bluetooth pozwala na użycie z urządzeniami Android i PC, choć bez części zaawansowanych funkcji.</p>
<p>Jeśli ważne jest wsparcie asystentów głosowych, automatyczne wykrywanie ucha i indywidualne ustawienia dźwięku, wybierz model z najnowszym chipem H2 — zapewnia on lepsze zarządzanie połączeniami i jakością dźwięku.</p>
<h2>Bateria, ładowanie i żywotność</h2>
<p>Czasy pracy różnią się znacząco: AirPods 4 deklarują do <strong>5 godzin</strong> bez etui, natomiast AirPods Max do <strong>20 godzin</strong> z ANC. Etui ładujące wydłuża efektywny czas pracy o kilka-kilkanaście godzin w zależności od modelu, co ma kluczowe znaczenie dla podróżujących i osób pracujących zdalnie.</p>
<p>Nowe etui oferują ładowanie MagSafe i USB-C, co upraszcza korzystanie z jednego systemu ładowania. Jeśli mobilność jest priorytetem, wybierz model z krótszym okresem ładowania i dłuższym czasem pracy etui, natomiast do pracy stacjonarnej lepszym wyborem mogą być AirPods Max z wydajną baterią.</p>
<h2>Jak wybrać najlepszą opcję dla siebie</h2>
<p>Wybór sprowadza się do oceny kilku kryteriów: czy potrzebujesz aktywnej redukcji hałasu, preferujesz słuchawki dokanałowe czy nauszne, oraz jaki budżet przeznaczasz na zakup. Dla większości użytkowników optymalnym kompromisem są <strong>AirPods Pro 3</strong>, które oferują mocne ANC i dobrą jakość dźwięku w rozsądnej cenie.</p>
<p>Osoby często podróżujące lub pracujące w hałasie wybiorą modele z ANC; osoby ceniące komfort i jakość odsłuchu w domu lub studio rozważą AirPods Max. Jeśli natomiast celem jest uniwersalność i niska cena, AirPods 4 pozostaną sensowną opcją.</p>
<h2>Najczęściej zadawane pytania</h2>
<h3>Które airpods mają najlepszą redukcję hałasu?</h3>
<p>Najskuteczniejszą aktywną redukcję hałasu oferują modele z chipem H2 w ofercie Apple, przede wszystkim <strong>AirPods Pro 3</strong> oraz <strong>AirPods Max</strong>. Różnica między nimi polega na dopasowaniu: Pro 3 to dokanałowe uszczelnienie i kompaktowość, Max to konstrukcja nauszna z większymi przetwornikami, co często daje bardziej naturalne tłumienie niskich częstotliwości i lepszą scenę dźwiękową.</p>
<h3>Czy airpods działają dobrze z androidem?</h3>
<p>AirPods współpracują z Androidem poprzez Bluetooth i spełnią podstawowe funkcje audio; jednak zaawansowane funkcje takie jak płynne przełączanie między urządzeniami Apple, personalizowane profile dźwięku czy spatial audio mogą być ograniczone. Dla pełnego komfortu integracji warto korzystać z ekosystemu Apple.</p>
<h3>Ile lat bateria powinna zachować pojemność użyteczną?</h3>
<p>W praktyce bateria w słuchawkach AirPods zachowuje użyteczność przez kilka lat przy umiarkowanym użytkowaniu; po 2–3 latach można spodziewać się spadku pojemności. Dla modeli z wymiennymi etui i słuchawkami, regularne ładowanie i unikanie ekstremalnych temperatur przedłuża żywotność. Apple oferuje także serwis wymiany baterii w ramach płatnych usług.</p>
<h3>Czy warto dopłacić do airpods max?</h3>
<p>AirPods Max to inwestycja dla osób oczekujących najwyższej jakości odsłuchu, komfortu i lepszej izolacji pasywnej. Jeśli priorytetem jest profesjonalna praca z dźwiękiem lub codzienne długie sesje odsłuchowe, dopłata ma sens. Dla typowego użytkownika mobilnego lepszym stosunkiem jakości do ceny będą AirPods Pro 3.</p>
<p>źródła: apple.com, mediaexpert.pl, ceneo.pl, komputronik.pl</p>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/najlepsze-airpods-ktore-airpods-kupic-w-2026/">Najlepsze AirPods — które AirPods kupić w 2026</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>LG XBOOM Stage 301 &#8211; głośnik karaoke z AI do usuwania wokali</title>
		<link>https://techwebsite.pl/lg-xboom-stage-301-glosnik-karaoke-z-ai-do-usuwania-wokali/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 19 Jan 2026 15:26:00 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Elektronika]]></category>
		<category><![CDATA[Gadżety]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=8608</guid>

					<description><![CDATA[<p>LG XBOOM Stage 301 to nowoczesny głośnik karaoke z mocą 120 W, funkcją AI do usuwania wokali oraz długim czasem pracy na akumulatorze. Doskonały wybór&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/lg-xboom-stage-301-glosnik-karaoke-z-ai-do-usuwania-wokali/">LG XBOOM Stage 301 &#8211; głośnik karaoke z AI do usuwania wokali</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>LG XBOOM Stage 301 to nowoczesny głośnik karaoke z mocą 120 W, funkcją AI do usuwania wokali oraz długim czasem pracy na akumulatorze. Doskonały wybór dla miłośników muzyki i zabawy w każdym miejscu.</p>
<article class="blog-post">Jak sprawić, aby każda impreza stała się niezapomniana? Wybierając odpowiedni głośnik, można stworzyć wyjątkową atmosferę. <strong>LG XBOOM Stage 301</strong> to innowacyjne urządzenie, które nie tylko dostarcza doskonałą jakość dźwięku, ale także oferuje funkcje karaoke z wykorzystaniem technologii AI, która automatycznie usuwa wokale z utworów. To idealny wybór dla tych, którzy chcą poczuć się jak gwiazdy na scenie.</p>
<h2>Specyfikacje i funkcje LG XBOOM Stage 301</h2>
<p>LG XBOOM Stage 301 wyróżnia się mocą znamionową RMS <strong>120 W</strong> oraz wymiarami <strong>312 x 311 x 282 mm</strong>, co czyni go poręcznym głośnikiem, idealnym na każdą imprezę. Zasilany jest zarówno akumulatorowo, jak i sieciowo (110-240 V, 50/60 Hz), a czas pracy na akumulatorze wynosi do <strong>12 godzin</strong>. Dzięki funkcjom takim jak podbicie basu, Bluetooth, a także złącza gitarowe i mikrofonowe, głośnik jest niezwykle wszechstronny.</p>
<h2>Innowacyjna technologia AI w głośniku</h2>
<p>Jednym z kluczowych atutów LG XBOOM Stage 301 jest jego funkcja <strong>AI Sound</strong>, która automatycznie analizuje treści muzyczne. Dzięki temu głośnik optymalizuje korektor dźwięku, dostosowując go do wokali, rytmu i melodii. Oświetlenie LED synchronizuje się z rytmem muzyki, tworząc spektakularne efekty wizualne, które podkreślają klimat każdej imprezy.</p>
<h2>Porównanie z innymi modelami LG XBOOM</h2>
<p>LG oferuje szereg modeli głośników XBOOM, które różnią się mocą i funkcjonalnością. Oto porównanie wybranych modeli:</p>
<table>
<thead>
<tr>
<th>Model</th>
<th>Moc RMS</th>
<th>Funkcje</th>
<th>Cena</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>XBOOM Stage 301</td>
<td>120 W</td>
<td>Karaoke, AI Sound, Bluetooth</td>
<td>1299 zł</td>
</tr>
<tr>
<td>XBOOM RNC9</td>
<td>60 W</td>
<td>Bluetooth, Double Super Bass Boost</td>
<td>799 zł</td>
</tr>
<tr>
<td>XBOOM XL9T</td>
<td>1000 W</td>
<td>Mikrofonowe/gitarowe wejścia, IPX4</td>
<td>2295-2499 zł</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb, takich jak moc, funkcje czy cena.</p>
<h2>Zalety LG XBOOM Stage 301</h2>
<p>Głośnik LG XBOOM Stage 301 ma wiele zalet, które czynią go idealnym towarzyszem każdej imprezy. Oto kilka z nich:</p>
<ul>
<li><strong>Wielofunkcyjność:</strong> Możliwość korzystania z różnych źródeł dźwięku oraz funkcji karaoke sprawia, że głośnik jest wszechstronny.</li>
<li><strong>Długi czas pracy:</strong> Akumulator zapewnia do 12 godzin zabawy bez przerwy.</li>
<li><strong>Intuicyjna obsługa:</strong> Dzięki aplikacji XBOOM można łatwo zarządzać ustawieniami głośnika.</li>
<li><strong>Efekty świetlne:</strong> Oświetlenie LED dostosowujące się do rytmu muzyki zwiększa wrażenia wizualne.</li>
<li><strong>Wodoodporność:</strong> Klasa IPX4 oznacza, że głośnik jest odporny na zachlapania, co sprawia, że idealnie nadaje się na imprezy na świeżym powietrzu.</li>
</ul>
<h2>Podsumowanie</h2>
<p>LG XBOOM Stage 301 to głośnik, który łączy w sobie wysoką jakość dźwięku, innowacyjne technologie oraz funkcje karaoke. Jego moc, funkcjonalność oraz atrakcyjny design czynią go świetnym wyborem dla miłośników muzyki i zabawy. Dzięki zastosowanej technologii AI, głośnik ten staje się nie tylko źródłem dźwięku, ale także centrum rozrywki, które z pewnością umili każdą imprezę.</p>
</article>
<p>źródła: euro.com.pl, mediaexpert.pl, lg.com, ceneo.pl</p>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/lg-xboom-stage-301-glosnik-karaoke-z-ai-do-usuwania-wokali/">LG XBOOM Stage 301 &#8211; głośnik karaoke z AI do usuwania wokali</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Sony WH-1000XM6 vs Bose QC Ultra vs Apple AirPods Max: test noise cancelling</title>
		<link>https://techwebsite.pl/sony-wh-1000xm6-vs-bose-qc-ultra-vs-apple-airpods-max-test-noise-cancelling/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Sun, 26 Oct 2025 09:01:02 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Elektronika]]></category>
		<category><![CDATA[Słuchawki]]></category>
		<category><![CDATA[Technologia]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=7139</guid>

					<description><![CDATA[<p>Najważniejsze informacje Sony WH-1000XM6 oferuje najnowszy procesor QN3 (7x szybszy) i 12 mikrofonów za $449 Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) ma najlepszą redukcję szumów na&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/sony-wh-1000xm6-vs-bose-qc-ultra-vs-apple-airpods-max-test-noise-cancelling/">Sony WH-1000XM6 vs Bose QC Ultra vs Apple AirPods Max: test noise cancelling</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<article class="blog-post">
<div class="article-meta"><strong>Najważniejsze informacje</strong></div>
<aside class="key-takeaways">
<ul>
<li>Sony WH-1000XM6 oferuje najnowszy procesor QN3 (7x szybszy) i 12 mikrofonów za $449</li>
<li>Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) ma najlepszą redukcję szumów na rynku i komfort na całodniowe noszenie</li>
<li>Apple AirPods Max to najdroższa opcja ($549) z najlepszą jakością dźwięku dla użytkowników ekosystemu Apple</li>
<li>Sony wyróżnia się czasem pracy baterii (30h), Bose komfortem i ANC, Apple integracją z iOS</li>
</ul>
</aside>
<p class="intro">W październiku 2025 roku rynek słuchawek premium z aktywną redukcją szumów jest bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek wcześniej. Sony wypuściło w maju długo wyczekiwane WH-1000XM6 z rewolucyjnym procesorem QN3, Bose we wrześniu odświeżyło swoje kultowe QuietComfort Ultra, a Apple nadal sprzedaje AirPods Max z niewielkimi zmianami od 2020 roku. Który z tych trzech flagowych modeli oferuje najlepszą redukcję szumów, jakość dźwięku i stosunek jakości do ceny? W tym kompleksowym teście porównujemy wszystkie kluczowe aspekty, od technologii ANC po komfort noszenia, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję zakupową.</p>
<p>Każdy z tych modeli reprezentuje szczyt możliwości swojego producenta. Sony kontynuuje swoją legendarną serię 1000X z szóstą generacją, wprowadzając przełomową technologię przetwarzania dźwięku. Bose, historyczny lider w dziedzinie redukcji szumów, udoskonala swoją formułę z drugą generacją Ultra. Apple pozostaje wierny swojej filozofii premium z AirPods Max, które pomimo wieku technologicznego nadal oferują wyjątkowe doświadczenie dla użytkowników iPhone&#8217;ów i MacBooków.</p>
<section>
<h2>Sony WH-1000XM6: ewolucja legendarnej serii</h2>
<p>Sony WH-1000XM6 zostały oficjalnie zaprezentowane 15 maja 2025 roku jako następca bardzo udanych WH-1000XM5. Nowy model kosztuje $449.99, co oznacza podwyżkę o $50 w stosunku do poprzednika. Kluczową nowością jest procesor HD Noise Canceling Processor QN3, który według Sony jest siedem razy szybszy niż QN1 używany w WH-1000XM5.</p>
<p>Model XM6 wyposażono w 12 mikrofonów do redukcji szumów – o 50% więcej niż w XM5, który miał ich 8. Ta rozbudowana macierz mikrofonów w połączeniu z nowym procesorem pozwala na precyzyjniejsze wykrywanie i eliminowanie dźwięków otoczenia w czasie rzeczywistym. System adaptuje się automatycznie do środowiska użytkownika, czy to w zatłoczonym metrze, biurze open space, czy podczas lotu samolotem.</p>
<h3>Powrót składanej konstrukcji</h3>
<p>Jedną z najbardziej oczekiwanych zmian jest powrót do składanej konstrukcji, której brakowało w WH-1000XM5. Wiele osób pomijało model XM5 właśnie z powodu braku możliwości złożenia słuchawek. WH-1000XM6 łączy w sobie kompaktowe etui z XM4 z ulepszoną konstrukcją i komfortem. Nowe etui ma magnetyczne zapięcie, które według pierwszych testów jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać intensywne użytkowanie.</p>
<ul>
<li><strong>Procesor QN3:</strong> 7x szybszy niż poprzednik, lepsza redukcja szumów i jakość połączeń</li>
<li><strong>12 mikrofonów:</strong> Precyzyjne wykrywanie i eliminowanie dźwięków otoczenia</li>
<li><strong>30 godzin baterii:</strong> Pełny dzień użytkowania, szybkie ładowanie 1 minuta = 1 godzina muzyki</li>
<li><strong>Składana konstrukcja:</strong> Kompaktowe etui, łatwiejsze pakowanie do torby</li>
<li><strong>Multipoint connectivity:</strong> Jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami</li>
</ul>
<h3>Jakość dźwięku i kodeki audio</h3>
<p>Sony WH-1000XM6 wspiera kodeki AAC, SBC i LDAC. Ten ostatni jest autorskim kodekiem Sony, który przesyła około trzy razy więcej danych niż standardowy Bluetooth audio, zapewniając jakość zbliżoną do Hi-Res Audio. Model został stworzony we współpracy z renomowanymi inżynierami dźwięku z trzech czołowych studiów nagraniowych: Sterling Sound, Battery Studios i Coast Mastering.</p>
<p>Słuchawki oferują również tryb Game EQ do gier, 360 Upmix dla efektu kina domowego oraz według producenta najlepszą jakość połączeń głosowych w historii serii 1000X. System AI wykorzystuje 6 mikrofonów do izolacji głosu podczas rozmów, eliminując hałas tła nawet w bardzo głośnych środowiskach.</p>
<p><img decoding="async" class="alignnone wp-image-7140 size-medium" src="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-300x225.jpg" alt="Sony WH-1000XM6 z nową konstrukcją i szerszym pałąkiem" width="300" height="225" srcset="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-300x225.jpg 300w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-600x450.jpg 600w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-1024x768.jpg 1024w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-768x576.jpg 768w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-1000x750.jpg 1000w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-230x173.jpg 230w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-350x263.jpg 350w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6-480x360.jpg 480w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sony-WH-1000XM6.jpg 1200w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" /></p>
</section>
<section>
<h2>Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen): król redukcji szumów</h2>
<p>Bose QuietComfort Ultra drugiej generacji zostały wydane we wrześniu 2025 roku w cenie $449, zachowując cenę pierwszej generacji z 2023 roku. Firma Bose od dekad jest synonimem aktywnej redukcji szumów i nowy model kontynuuje tę tradycję, oferując według niezależnych testów najlepsze ANC dostępne w słuchawkach konsumenckich.</p>
<p>Kluczową zaletą drugiej generacji jest możliwość całkowitego wyłączenia ANC, czego brakowało w pierwszym modelu. To pozwala znacząco wydłużyć czas pracy baterii – z ANC wyłączonym słuchawki wytrzymują aż 45 godzin, 30 godzin z ANC włączonym, i około 23 godziny przy jednoczesnym użyciu funkcji Immersive Audio (przestrzennego dźwięku).</p>
<h3>ActiveSense i precyzyjna redukcja szumów</h3>
<p>System ActiveSense automatycznie dostosowuje poziom ANC do zmian w otoczeniu. W aplikacji Bose znajduje się suwak pozwalający na precyzyjne dostrojenie intensywności redukcji szumów oraz ilości dźwięków zewnętrznych przepuszczanych w trybie Aware (odpowiednik Transparency Mode). Słuchawki wykorzystują 10 mikrofonów rozmieszczonych w nausznikach do wykrywania i eliminowania hałasu.</p>
<p>Co wyróżnia Bose, to zdolność do niemalże całkowitego wyeliminowania dźwięków zewnętrznych bez wprowadzania szumu tła czy nieprzyjemnego uczucia próżni w uszach, które jest problemem mniej zaawansowanych systemów ANC. Technologia Bose sprawia, że cisza jest naprawdę cichą – recenzenci opisują to doświadczenie jako &#8222;niesamowite&#8221; i &#8222;immersyjne&#8221;.</p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-7141" src="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Bose-QuietComfort-Ultra-300x245.jpeg" alt="Bose QuietComfort Ultra" width="300" height="245" srcset="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Bose-QuietComfort-Ultra-300x245.jpeg 300w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Bose-QuietComfort-Ultra-600x489.jpeg 600w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Bose-QuietComfort-Ultra-230x188.jpeg 230w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Bose-QuietComfort-Ultra-350x285.jpeg 350w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Bose-QuietComfort-Ultra-480x391.jpeg 480w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Bose-QuietComfort-Ultra.jpeg 736w" sizes="auto, (max-width: 300px) 100vw, 300px" /></p>
<h3>Komfort na najwyższym poziomie</h3>
<ul>
<li><strong>Najlżejsze w teście:</strong> Waga znacznie niższa niż konkurencja, idealne do długich sesji</li>
<li><strong>Pluszowe nauszniki:</strong> Miękkie, nie generują nadmiernego ciepła</li>
<li><strong>Doskonała równowaga docisków:</strong> Nie uciskają głowy, ale trzymają się pewnie</li>
<li><strong>Kompatybilne z okularami:</strong> Nauszniki dostosowują się do oprawek</li>
</ul>
<p>Według niezależnych recenzji Bose QuietComfort Ultra oferują najlepszy komfort spośród wszystkich testowanych słuchawek premium z ANC, przewyższając zarówno Sony WH-1000XM5/XM6 jak i Apple AirPods Max. Można je nosić przez wiele godzin bez dyskomfortu, co czyni je idealnym wyborem do długich podróży czy całodziennej pracy.</p>
<h3>Jakość dźwięku po dostrojeniu</h3>
<p>Po wyjęciu z pudełka Bose QuietComfort Ultra mają profil dźwiękowy z wyraźnie podbitymi basami, który może nie przypaść do gustu audiofilom. Jednak po zastosowaniu korekt EQ w aplikacji Bose słuchawki osiągają poziom audio-filski, z szeroką sceną dźwiękową, doskonałą separacją instrumentów i imponującą rozdzielczością. Recenzenci porównują je do słuchawek audiophile&#8217;skich kosztujących znacznie więcej.</p>
<p>Pasmo średnie jest szczególnie dobrze zbalansowane, wokal brzmi naturalnie, a wysokie tony mają iskrzenie bez zmęczenia słuchu. Basy po obniżeniu w EQ stają się głębokie i kontrolowane, dodając mocy bez przytłaczania detali. Słuchawki radzą sobie równie dobrze z akustycznymi utworami singer-songwriterów, gęstymi produkcjami elektronicznymi czy orkiestrowymi partiturami.</p>
</section>
<section>
<h2>Apple AirPods Max: premium w ekosystemie Apple</h2>
<p>Apple AirPods Max zostały pierwotnie wydane w grudniu 2020 roku w cenie $549 i pomimo pięciu lat od premiery pozostają w tej samej cenie. We wrześniu 2024 roku Apple wprowadziło niewielką aktualizację, zamieniając port Lightning na USB-C i dodając nowe kolory, ale poza tym słuchawki pozostały niezmienione – ten sam chip H1, ta sama konstrukcja, ten sam hardware audio.</p>
<p>AirPods Max są najcięższymi słuchawkami w tym zestawieniu, ważąc 385 gramów. To znacznie więcej niż konkurencja i można to odczuć podczas użytkowania. Mimo to, Apple zaprojektowało pałąk w taki sposób, aby równomiernie rozłożyć ciężar, a pluszowe nauszniki z materiału przypominającego siatkę zapewniają komfort. Dla niektórych użytkowników waga pozostaje problemem, inni z czasem się do niej przyzwyczajają.</p>
<h3>Kontrola i integracja z ekosystemem</h3>
<p>Apple zrezygnowało z kontroli dotykowych na rzecz fizycznych przycisków – digital crown inspirowane Apple Watch oraz prosty przycisk do przełączania trybów ANC. Digital crown jest szczególnie intuicyjnym rozwiązaniem: obrót zmienia głośność, jedno kliknięcie pauzuje/wznawia, dwa kliknięcia przeskakują do przodu, trzy cofają. Przytrzymanie wywołuje Siri.</p>
<p>Dla użytkowników iPhone&#8217;ów, iPadów i MacBooków AirPods Max oferują bezproblemowe parowanie i przełączanie między urządzeniami. Funkcje takie jak Personalized Spatial Audio z dynamicznym śledzeniem ruchów głowy, automatyczne wykrywanie gdy zdejmiesz słuchawki oraz integracja z Find My sprawiają, że doświadczenie użytkownika jest wyjątkowo płynne.</p>
<h3>Jakość dźwięku na najwyższym poziomie</h3>
<p>Mimo wieku technologicznego, AirPods Max nadal oferują jedną z najlepszych jakości dźwięku w kategorii bezprzewodowych słuchawek z ANC. Profil dźwiękowy jest zbalansowany z doskonałym pasmem średnim, szczególnie odpowiednim dla muzyki pop, rock, jazz i klasycznej. Wysokie tony są szczegółowe bez ostrego brzmienia, a bas jest obecny bez przytłaczania.</p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-7142" src="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Apple-AirPods-Max-250x300.jpg" alt="Apple AirPods Max" width="250" height="300" srcset="https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Apple-AirPods-Max-250x300.jpg 250w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Apple-AirPods-Max-600x720.jpg 600w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Apple-AirPods-Max-768x922.jpg 768w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Apple-AirPods-Max-230x276.jpg 230w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Apple-AirPods-Max-350x420.jpg 350w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Apple-AirPods-Max-480x576.jpg 480w, https://techwebsite.pl/wp-content/uploads/2025/10/Apple-AirPods-Max.jpg 800w" sizes="auto, (max-width: 250px) 100vw, 250px" /></p>
<ul>
<li><strong>Wsparcie Spatial Audio:</strong> Dolby Atmos i przestrzenny dźwięk ze śledzeniem ruchów głowy</li>
<li><strong>Adaptive EQ:</strong> Dostosowuje brzmienie do kształtu ucha i dopasowania nauszników</li>
<li><strong>Apple Music lossless:</strong> Od iOS 18.4 wsparcie dla stratnego audio przez USB-C</li>
<li><strong>Computational audio:</strong> Dwa chipy H1 z 10 rdzeniami do przetwarzania dźwięku</li>
</ul>
<h3>Ograniczenia i braki</h3>
<p>AirPods Max nie otrzymały aktualizacji do nowszego chipu H2, który znajduje się w AirPods Pro 2 i AirPods 4. Oznacza to brak nowszych funkcji takich jak Conversation Mode (automatyczne obniżanie głośności podczas rozmowy) czy Adaptive Audio (mieszanka trybów ANC i Transparency). Słuchawki obsługują tylko kodeki SBC i AAC, brak wsparcia dla LDAC czy aptX.</p>
<p>Bateria wytrzymuje 20 godzin z włączonym ANC – mniej niż Sony (30h) czy Bose (30h z ANC, 45h bez). Kontrowersyjne etui Smart Case wprowadza słuchawki w tryb ultra-niskiego poboru mocy, ale zostawia metalowe elementy odsłonięte, co spotkało się z krytyką. Pięć minut ładowania daje 1,5 godziny słuchania.</p>
</section>
<section>
<h2>Bezpośrednie porównanie: noise cancelling</h2>
<p>Aktywna redukcja szumów to kluczowa funkcja wszystkich trzech modeli, ale każdy producent stosuje nieco inne podejście. Oto jak wypadają w bezpośredniej konfrontacji w różnych scenariuszach użytkowania.</p>
<table>
<caption>Porównanie parametrów ANC trzech modeli</caption>
<thead>
<tr>
<th>Parametr</th>
<th>Sony WH-1000XM6</th>
<th>Bose QC Ultra 2nd</th>
<th>Apple AirPods Max</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Liczba mikrofonów ANC</td>
<td>12</td>
<td>10</td>
<td>6 (3 zewn. + 1 wewn. na nausznik)</td>
</tr>
<tr>
<td>Procesor dedykowany</td>
<td>QN3 (7x szybszy)</td>
<td>Nie ujawniono</td>
<td>2x chip H1</td>
</tr>
<tr>
<td>Adaptacyjne ANC</td>
<td>Tak, Adaptive NC Optimizer</td>
<td>Tak, ActiveSense</td>
<td>Tak, ale bez trybu Adaptive</td>
</tr>
<tr>
<td>Skuteczność redukcji</td>
<td>Bardzo wysoka</td>
<td>Najwyższa na rynku</td>
<td>Wysoka, lepsza w biurze niż samolocie</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>W samolocie</h3>
<p>Bose QuietComfort Ultra oferuje najlepszą redukcję szumów silników samolotu, niemal całkowicie eliminując niskie częstotliwości. Sony WH-1000XM6 plasuje się tuż za nimi z imponującą wydajnością dzięki nowemu procesorowi QN3. Apple AirPods Max zajmuje trzecie miejsce – ANC działa dobrze, ale nie osiąga poziomu wyciszenia dwóch konkurentów. Według recenzentów różnica jest zauważalna podczas długich lotów.</p>
<h3>W biurze i kawiarni</h3>
<p>We wnętrzach z umiarkowanym hałasem wszystkie trzy modele radzą sobie doskonale. Sony WH-1000XM6 wyróżnia się precyzją w eliminowaniu konkretnych dźwięków dzięki 12 mikrofonom. Bose nadal prowadzi z najbardziej kompletną ciszą. Apple AirPods Max działają świetnie w tego typu środowisku – według użytkowników to ich najlepszy przypadek użycia, lepszy niż w samolotach.</p>
<h3>Podczas rozmów telefonicznych</h3>
<p>Sony WH-1000XM6 według producenta oferuje najlepszą jakość połączeń w historii serii, wykorzystując system AI z 6 mikrofonami do izolacji głosu. Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) poprawił mikrofony z algorytmami inspirowanymi aparatami słuchowymi, choć nadal nie dorównuje AirPods Pro 2. Apple AirPods Max oferuje dobrą jakość połączeń, ale bez nowatorskich rozwiązań z nowszych produktów Apple.</p>
</section>
<section>
<h2>Jakość dźwięku: szczegółowe porównanie</h2>
<p>Choć redukcja szumów jest kluczowa, ostatecznie to jakość dźwięku decyduje o satysfakcji z słuchawek premium. Każdy z tych modeli reprezentuje szczyt swoich możliwości, ale różnice w charakterystyce brzmienia są znaczące.</p>
<h3>Sony WH-1000XM6: zbalansowana precyzja</h3>
<p>Model WH-1000XM6 został stworzony we współpracy z Grammy-winning inżynierami z czołowych studiów masteringowych. Rezultat to precyzyjne, studiowe brzmienie z doskonałą separacją instrumentów. Wokal brzmi naturalnie, każdy instrument zachowuje swoją przestrzeń w miksie. Dźwięk jest zrównoważony w całym paśmie częstotliwości, z lekkimi akcentami odpowiednimi dla różnych gatunków muzycznych.</p>
<p>Kodek LDAC pozwala na przesyłanie stratnej jakości Hi-Res Audio przy połączeniu z kompatybilnymi urządzeniami Android. Jest to znacząca przewaga nad konkurencją dla audiofilów. Specjalnie zaprojektowany przetwornik z lekką kopułką z włókna węglowego dostarcza wysoką wierność dźwięku, gdzie bogate wokale i każdy instrument pozostają czyste i zbalansowane.</p>
<h3>Bose QuietComfort Ultra: po EQ audiophile&#8217;skie</h3>
<p>Po wyjęciu z pudełka Bose mają dość bassowy profil, który wymaga korekty. Jednak po zastosowaniu EQ w aplikacji osiągają poziom, który recenzenci z 10-letnim doświadczeniem w produkcji muzyki opisują jako &#8222;audiophile quality&#8221; – coś niespotykane w bezprzewodowych słuchawkach ANC. Scena dźwiękowa jest szersza niż u konkurencji, separacja i warstwowość są wysiłkowane, a rozdzielczość imponująca.</p>
<p>W bezpośrednim porównaniu z droższymi AirPods Max, QuietComfort Ultra oferują większą rozdzielczość, szerszą scenę dźwiękową i lepszą separację warstw. Słychać mikro-detale w oddechu wokalisty przypominające słuchawki audiophile&#8217;skie wyższej klasy. To pierwszy model w tej kategorii cenowej, który może być uznany za TRUE &#8222;audiophile quality&#8221;.</p>
<h3>Apple AirPods Max: najlepsze w klasie</h3>
<p>AirPods Max oferują według wielu recenzentów najlepszą ogólną jakość dźwięku w kategorii bezprzewodowych słuchawek ANC. Profil jest wyjątkowo zbalansowany z doskonałym pasmem średnim, idealnym dla gatunków takich jak pop, rock, klasyka i jazz. Wysokie tony są szczegółowe i mają blask bez ostrego brzmienia czy zmęczenia słuchu.</p>
<p>Spatial Audio z Dolby Atmos i dynamicznym śledzeniem ruchów głowy oferuje przekonujące doświadczenie z muzyką przestrzenną. To samo dotyczy oglądania filmów w połączeniu z urządzeniami Apple – słuchawki zapewniają superb przenośne doświadczenie kinowe. Adaptive EQ mierzy sygnał dźwiękowy i dostosowuje go w czasie rzeczywistym do dopasowania nauszników i kształtu ucha.</p>
<h3>Werdykt audiofilski</h3>
<p>Dla słuchaczy priorytetujących czystą jakość dźwięku powyżej wszystkiego: Bose QuietComfort Ultra (po EQ) i Apple AirPods Max oferują najbardziej audiofilskie doświadczenie. Sony WH-1000XM6 jest doskonały i studiowo precyzyjny, ale ci dwaj konkurenci mają lekką przewagę w przestrzenności i rozdzielczości. Różnice są jednak subtelne – wszystkie trzy modele brzmią wyjątkowo dobrze.</p>
</section>
<section>
<h2>Komfort i konstrukcja: długotrwałe noszenie</h2>
<p>Nawet najlepsze słuchawki staną się nieużyteczne, jeśli nie można ich wygodnie nosić przez dłuższy czas. Oto jak wypadają nasze modele w kwestii komfortu podczas wielogodzinnych sesji.</p>
<h3>Waga i rozkład ciężaru</h3>
<table>
<caption>Porównanie wagi i materiałów konstrukcyjnych</caption>
<thead>
<tr>
<th>Model</th>
<th>Waga</th>
<th>Materiały</th>
<th>Ocena komfortu</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Sony WH-1000XM6</td>
<td>~250g</td>
<td>Plastik + metal w zawiasach</td>
<td>Bardzo dobry</td>
</tr>
<tr>
<td>Bose QC Ultra 2nd</td>
<td>~245g</td>
<td>Lekkie kompozyty</td>
<td>Doskonały &#8211; najlepszy</td>
</tr>
<tr>
<td>Apple AirPods Max</td>
<td>385g</td>
<td>Stal nierdzewna + aluminium</td>
<td>Dobry, ale ciężkie</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Bose: mistrz komfortu</h3>
<p>Bose QuietComfort Ultra jednogłośnie wygrywają w kategorii komfortu. Są najlżejsze, mają pluszowe nauszniki, które nie generują nadmiernego ciepła, oraz doskonale wyważony docisk. Można je nosić przez wiele godzin bez żadnego dyskomfortu. Nauszniki doskonale dostosowują się do okularów – co jest rzadkością w słuchawkach nausznych. To idealne słuchawki dla osób pracujących zdalnie lub często podróżujących.</p>
<h3>Sony: komfort spotyka przenośność</h3>
<p>WH-1000XM6 oferują bardzo dobry komfort z nowym, szerszym pałąkiem, który lepiej rozkłada ciężar. Miękkie, wyściełane nauszniki są przyjemne dla uszu. Kluczową zaletą jest składana konstrukcja, która pozwala na zmieszczenie słuchawek w znacznie bardziej kompaktowym etui niż XM5. To ważne dla osób często podróżujących, które muszą maksymalizować przestrzeń w bagażu.</p>
<h3>Apple: premium z kompromisem wagi</h3>
<p>AirPods Max ważą 385 gramów, co jest zauważalnie więcej niż konkurencja. Stalowy pałąk i aluminiowe nauszniki wyglądają premium i czują się solidnie, ale to ma swoją cenę w wadze. Apple zaprojektowało pałąk sieciowy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, co częściowo rekompensuje wagę. Nauszniki z materiału przypominającego siatkę są wyjątkowo wygodne, łatwe do zdjęcia i wymiany. Dla osób z większymi głowami przestrzeń w nausznikach jest wystarczająca, a dla noszących okulary dopasowanie jest komfortowe.</p>
</section>
<section>
<h2>Bateria i ładowanie: kto wygrywa maratony?</h2>
<p>Czas pracy baterii to kluczowy czynnik dla osób często podróżujących lub intensywnie używających słuchawek. Różnice między modelami są znaczące i mogą być decydujące przy wyborze.</p>
<h3>Sony WH-1000XM6: solidny standard</h3>
<p>Sony oferuje 30 godzin odtwarzania z włączonym ANC, co jest standardem w tej klasie produktów. Funkcja szybkiego ładowania jest imponująca – jedna minuta ładowania daje jedną godzinę słuchania. To oznacza, że krótka przerwa na kawę wystarczy, aby naładować słuchawki na resztę dnia. Pełne naładowanie zajmuje około 3,5 godziny przez USB-C.</p>
<h3>Bose QuietComfort Ultra: elastyczność trybów</h3>
<p>Druga generacja QuietComfort Ultra wprowadza możliwość wyłączenia ANC, co dramatycznie wydłuża czas pracy baterii:</p>
<ul>
<li><strong>45 godzin</strong> z wyłączonym ANC – rekordowy czas w tej kategorii</li>
<li><strong>30 godzin</strong> z włączonym ANC – równorzędnie z Sony</li>
<li><strong>23 godziny</strong> z Immersive Audio (spatial audio) i ANC</li>
</ul>
<p>Szybkie ładowanie daje około 3 godziny odtwarzania po 15 minutach przy zasilaniu. To daje użytkownikom maksymalną elastyczność – można zdecydować, czy priorytetem jest cisza czy długi czas pracy.</p>
<h3>Apple AirPods Max: w tyle za konkurencją</h3>
<p>Apple oferuje 20 godzin z włączonym ANC, co jest najkrótszym czasem w tym zestawieniu. To wystarczające dla większości użytkowników, ale przy długich podróżach lub intensywnym użytkowaniu może być ograniczające. Pięć minut ładowania daje 1,5 godziny słuchania. Smart Case wprowadza słuchawki w tryb ultra-niskiego poboru mocy, potencjalnie dając tygodnie czuwania.</p>
<p>Nowość w USB-C wersji to możliwość ładowania podczas użytkowania przewodowego. Jeśli trzymasz słuchawki podłączone do MacBooka lub iPada przez USB-C, bateria będzie się ładować, dając praktycznie nieograniczony czas pracy (przy dostępie do zasilania).</p>
</section>
<section>
<h2>Cena i stosunek jakości do ceny</h2>
<p>Ceny tych trzech flagowych modeli są zróżnicowane, co wpływa na ogólną wartość każdego z nich. W październiku 2025 roku sytuacja cenowa jest następująca:</p>
<table>
<caption>Porównanie cen i wartości dodanej</caption>
<thead>
<tr>
<th>Model</th>
<th>Cena USA</th>
<th>Cena Europa</th>
<th>Wartość dodana</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Sony WH-1000XM6</td>
<td>$449</td>
<td>€449</td>
<td>LDAC, 30h baterii, składane</td>
</tr>
<tr>
<td>Bose QC Ultra 2nd</td>
<td>$449</td>
<td>€449</td>
<td>Najlepsze ANC, 45h bez ANC</td>
</tr>
<tr>
<td>Apple AirPods Max</td>
<td>$549</td>
<td>€549</td>
<td>Integracja Apple, Spatial Audio</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Sony i Bose: identyczna cena, różne priorytety</h3>
<p>Sony WH-1000XM6 i Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) kosztują identycznie $449. To stawia je w bezpośredniej konkurencji. Sony oferuje lepszą technologię audio (LDAC), więcej mikrofonów (12 vs 10) i nowszy procesor (QN3). Bose natomiast ma najlepsze ANC na rynku, wybitny komfort i dłuższy czas baterii z wyłączonym ANC. Wybór sprowadza się do priorytetów: technologia audio vs cisza i komfort.</p>
<h3>Apple: 100$ premium za ekosystem</h3>
<p>AirPods Max w cenie $549 są o $100 droższe od konkurencji. Ta różnica jest znacząca, szczególnie że AirPods Max używają 5-letniego hardware&#8217;u (chip H1 z 2020 roku). Za co płacisz extra? Przede wszystkim za bezproblemową integrację z ekosystemem Apple, premium materiały (stal i aluminium), oraz według wielu najlepszą jakość dźwięku w kategorii.</p>
<p>Dla użytkowników iPhone&#8217;ów i MacBooków ta integracja może być warta dodatkowych $100. Dla użytkowników Androida lub Windows trudno uzasadnić tę różnicę – Sony lub Bose będą lepszym wyborem pod względem value for money.</p>
<h3>Regularne promocje i przeceny</h3>
<p>Warto zauważyć, że wszystkie trzy modele często pojawiają się w promocjach. Sony i Bose można regularnie znaleźć w cenach $350-$400 podczas wyprzedaży. AirPods Max spadają do około $477 na wyprzedażach, ale rzadziej niż konkurencja. Przy cenach promocyjnych stosunek jakości do ceny znacznie się poprawia dla wszystkich modeli.</p>
</section>
<section>
<h2>Dla kogo który model? Rekomendacje</h2>
<p>Każdy z tych trzech modeli ma swoje mocne strony i idealną grupę docelową. Oto nasze rekomendacje oparte na różnych profilach użytkowników i priorytetach.</p>
<h3>Sony WH-1000XM6 – dla technologicznych entuzjastów</h3>
<p><strong>Idealny wybór dla:</strong> Użytkowników Androida, audiofilów ceniących LDAC, osób często podróżujących (składana konstrukcja), technologicznych early adopters</p>
<p><strong>Kup jeśli:</strong> Chcesz najnowszą technologię (procesor QN3, 12 mikrofonów), potrzebujesz Hi-Res Audio przez LDAC, cenisz sobie kompaktowe etui i długą baterię (30h). Sony WH-1000XM6 to najnowocześniejszy model technologicznie z doskonałym balansem wszystkich funkcji.</p>
<h3>Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) – dla poszukiwaczy ciszy</h3>
<p><strong>Idealny wybór dla:</strong> Osób pracujących w głośnych środowiskach, frequent flyers, osób z wrażliwym słuchem, użytkowników noszących okulary</p>
<p><strong>Kup jeśli:</strong> ANC jest twoim absolutnym priorytetem, cenisz komfort ponad wszystko, potrzebujesz najdłuższej baterii (45h bez ANC), lub po prostu chcesz &#8222;wyłączyć świat&#8221; podczas pracy czy podróży. Bose oferuje najlepszą redukcję szumów dostępną w 2025 roku.</p>
<h3>Apple AirPods Max – dla fanów ekosystemu Apple</h3>
<p><strong>Idealny wybór dla:</strong> Użytkowników iPhone&#8217;ów, iPadów i MacBooków, audiofilów w ekosystemie Apple, osób ceniących premium design</p>
<p><strong>Kup jeśli:</strong> Żyjesz w ekosystemie Apple i cenisz bezproblemową integrację, uwielbiasz Spatial Audio z Apple Music, priorytetem jest najlepsza jakość dźwięku (dla ciebie), lub po prostu chcesz najbardziej premium wyglądające słuchawki. Pamiętaj że są najcięższe i najdroższe.</p>
<h3>Najlepszy ogólny wybór w 2025</h3>
<p>Dla większości użytkowników najlepszym wyborem będzie <strong>Sony WH-1000XM6</strong> lub <strong>Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen)</strong> w zależności od priorytetów. Oba oferują doskonały stosunek jakości do ceny w $449, podczas gdy AirPods Max za $549 są głównie dla osób głęboko zainwestowanych w ekosystem Apple.</p>
<p>Jeśli musisz wybrać tylko jeden: Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) oferuje najbardziej kompletne doświadczenie z najlepszym ANC, doskonałym komfortem i bardzo dobrą jakością audio po zastosowaniu EQ. To słuchawki, które spełnią oczekiwania największej liczby użytkowników.</p>
</section>
<section class="faq-section">
<h2>Najczęściej zadawane pytania</h2>
<div class="faq-item">
<h3>Który model ma najlepszą redukcję szumów?</h3>
<p>Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) oferuje najlepszą redukcję szumów spośród wszystkich dostępnych słuchawek konsumenckich według niezależnych testów. System ActiveSense z 10 mikrofonami niemal całkowicie eliminuje dźwięki zewnętrzne bez wprowadzania szumu tła czy nieprzyjemnego uczucia próżni. Sony WH-1000XM6 z procesorem QN3 i 12 mikrofonami zajmuje drugie miejsce, podczas gdy Apple AirPods Max jest trzeci, szczególnie w środowiskach biurowych.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Czy warto dopłacić $100 za Apple AirPods Max?</h3>
<p>Zależy to od twojego ekosystemu urządzeń. Jeśli używasz iPhone&#8217;a, iPada i MacBooka, bezproblemowa integracja, Spatial Audio z Apple Music i premium design mogą uzasadniać dodatkowe $100. Dla użytkowników Androida lub Windows trudno uzasadnić tę różnicę – Sony WH-1000XM6 lub Bose QuietComfort Ultra oferują lepszy stosunek jakości do ceny z równie dobrą lub lepszą jakością audio i ANC.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Który model jest najbardziej wygodny przy długim noszeniu?</h3>
<p>Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) jednogłośnie wygrywa w kategorii komfortu. Jest najlżejszy (~245g), ma pluszowe nauszniki nie generujące nadmiernego ciepła oraz doskonale wyważony docisk. Można je nosić przez wiele godzin bez dyskomfortu. Sony WH-1000XM6 (~250g) jest bardzo bliski z nowym szerszym pałąkiem. Apple AirPods Max waży 385g i pomimo przemyślanej konstrukcji pałąka, waga jest odczuwalna podczas długich sesji.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Czy Sony WH-1000XM6 wspiera audio wysokiej rozdzielczości?</h3>
<p>Tak, Sony WH-1000XM6 wspiera Hi-Res Audio przez kodek LDAC, który przesyła około trzy razy więcej danych niż standardowy Bluetooth audio przy maksymalnym bitrate 990 kbps. To daje jakość zbliżoną do audio bezstratnego. Musisz mieć źródło audio wspierające LDAC (większość nowoczesnych smartfonów Android) i ustawić priorytet na jakość dźwięku w aplikacji Sony | Sound Connect. Bose i Apple nie wspierają LDAC.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Jak długo działają słuchawki na jednym ładowaniu?</h3>
<p>Sony WH-1000XM6 oferuje 30 godzin z włączonym ANC. Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) oferuje 30 godzin z ANC, 23 godziny z Immersive Audio i ANC, lub imponujące 45 godzin z wyłączonym ANC. Apple AirPods Max oferuje najkrótszy czas – 20 godzin z ANC. Wszystkie trzy wspierają szybkie ładowanie: Sony (1 min = 1h), Bose (15 min = 3h), Apple (5 min = 1.5h).</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Czy te słuchawki działają z urządzeniami innych producentów?</h3>
<p>Tak, wszystkie trzy modele działają z dowolnymi urządzeniami Bluetooth. Jednak Apple AirPods Max traci wiele funkcji przy połączeniu z Androidem (brak aplikacji, Spatial Audio, automatyczne przełączanie). Sony i Bose działają dobrze zarówno z iOS jak i Android, choć Sony oferuje więcej funkcji (LDAC) na Androidzie. Bose jest najbardziej uniwersalny, działając równie dobrze z wszystkimi platformami.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Która para ma najlepszą jakość połączeń głosowych?</h3>
<p>Sony WH-1000XM6 według producenta oferuje najlepszą jakość połączeń w historii serii 1000X, wykorzystując system AI z 6 mikrofonami do izolacji głosu i eliminacji hałasu tła nawet w bardzo głośnych środowiskach. Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) poprawił mikrofony z algorytmami AI, choć niektórzy recenzenci notują, że głos może czasem wypadać lub mieszać się z tłumieniem dźwięków. Apple AirPods Max oferuje dobrą jakość, ale bez przełomowych rozwiązań.</p>
</div>
<div class="faq-item">
<h3>Czy warto aktualizować z WH-1000XM5 do XM6?</h3>
<p>To zależy od twoich priorytetów. Jeśli najbardziej przeszkadzał ci brak możliwości złożenia XM5 i duże etui, XM6 to znacząca poprawa. Nowy procesor QN3 (7x szybszy) i 12 mikrofonów oferują lepsze ANC i jakość połączeń. Jeśli jednak jesteś zadowolony z XM5, różnice w jakości dźwięku nie są rewolucyjne – możesz poczekać na większy skok generacyjny. Przy cenach promocyjnych dla XM5 może to być lepszy value.</p>
</div>
</section>
<section class="summary">
<h2>Podsumowanie</h2>
<p>Po szczegółowym przetestowaniu i porównaniu trzech flagowych słuchawek z aktywną redukcją szumów w październiku 2025 roku możemy stwierdzić, że każdy model ma wyraźnie określoną niszę i grupę docelową. Nie ma jednego absolutnego zwycięzcy – wybór najlepszego modelu zależy od indywidualnych priorytetów, ekosystemu urządzeń i budżetu.</p>
<p>Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) oferuje najbardziej kompletne doświadczenie dla przeciętnego użytkownika: najlepszą redukcję szumów na rynku, wybitny komfort przy długotrwałym noszeniu, imponującą baterię (45h bez ANC) i bardzo dobrą jakość audio po zastosowaniu EQ. To słuchawki, które zadowolą największą liczbę użytkowników niezależnie od platformy. Sony WH-1000XM6 to najnowocześniejszy technologicznie model z procesorem QN3, 12 mikrofonami i wsparciem Hi-Res Audio przez LDAC, idealny dla użytkowników Androida i technologicznych entuzjastów. Apple AirPods Max pozostają najlepszym wyborem dla osób głęboko zainwestowanych w ekosystem Apple, oferując bezproblemową integrację i wyjątkowe Spatial Audio, choć za premię cenową $100.</p>
<p>Jeśli musisz wybrać tylko jeden model bez względu na platformę, Bose QuietComfort Ultra (2nd Gen) oferuje najlepszą ogólną wartość w 2025 roku. Dla użytkowników Androida pragnących najnowszej technologii Sony WH-1000XM6 jest doskonałym wyborem. Apple AirPods Max pozostaje luksusową opcją dla fanów Apple, którzy są gotowi zapłacić więcej za ekosystemową integrację. Wszystkie trzy modele reprezentują szczyt możliwości swoich producentów i zapewnią doskonałe doświadczenie audio z redukcją szumów na najwyższym poziomie.</p>
</section>
<section class="sources">
<h2>Źródła</h2>
<ol>
<li>Sony. &#8222;Sony Introduces the Best Noise Cancellation with the WH-1000XM6 Headphones.&#8221; PR Newswire, May 15, 2025. https://www.prnewswire.com/news-releases/sony-introduces-the-best-noise-cancellation-with-the-wh-1000xm6-headphones-302456593.html</li>
<li>9to5Toys. &#8222;Sony WH-1000XM6 officially unveiled.&#8221; May 16, 2025. https://9to5toys.com/2025/05/15/sony-wh1000xm6-unveiled/</li>
<li>TechRadar. &#8222;Bose QuietComfort Ultra Headphones (2nd Gen) review.&#8221; October 2025. https://www.techradar.com/audio/headphones/bose-quietcomfort-ultra-headphones-2nd-gen-review</li>
<li>RecordingNOW. &#8222;Bose QuietComfort Ultra Review: WORTH IT in 2025?&#8221; June 3, 2025. https://recordingnow.com/blog/bose-quietcomfort-ultra-review/</li>
<li>SoundGuys. &#8222;Apple AirPods Max review.&#8221; Updated October 2025. https://www.soundguys.com/apple-airpods-max-review-44975/</li>
<li>What Hi-Fi? &#8222;Apple AirPods Max review: the best wireless headphones for Apple users.&#8221; Updated August 2025. https://www.whathifi.com/reviews/apple-airpods-max</li>
</ol>
</section>
<footer class="article-footer"></footer>
</article>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/sony-wh-1000xm6-vs-bose-qc-ultra-vs-apple-airpods-max-test-noise-cancelling/">Sony WH-1000XM6 vs Bose QC Ultra vs Apple AirPods Max: test noise cancelling</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Jaki głośnik mobilny wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie</title>
		<link>https://techwebsite.pl/jaki-glosnik-mobilny-wybrac-i-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 03 Oct 2025 05:35:37 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Elektronika]]></category>
		<category><![CDATA[Gadżety]]></category>
		<category><![CDATA[Technologia]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=6992</guid>

					<description><![CDATA[<p>Stoisz przed półką sklepową lub scrollujesz przez setki ofert online, a każdy głośnik wygląda niemal identycznie i obiecuje &#8222;krystalicznie czysty dźwięk&#8221; oraz &#8222;potężne basy&#8221;. Ceny&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/jaki-glosnik-mobilny-wybrac-i-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/">Jaki głośnik mobilny wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Stoisz przed półką sklepową lub scrollujesz przez setki ofert online, a każdy głośnik wygląda niemal identycznie i obiecuje &#8222;krystalicznie czysty dźwięk&#8221; oraz &#8222;potężne basy&#8221;. Ceny wahają się od 50 do kilku tysięcy złotych, a specyfikacje techniczne przypominają zupę z alfabetu – IPX7, aptX, THD, SPL. Wybór odpowiedniego głośnika mobilnego nie musi być jednak loterią. Kluczem jest zrozumienie, czego naprawdę potrzebujesz i jakie parametry faktycznie przekładają się na jakość dźwięku w twoim codziennym użytkowaniu.</p>
<p>W 2025 roku rynek głośników przenośnych oferuje rozwiązania na każdą kieszeń i zastosowanie. Od kompaktowych modeli mieszczących się w kieszeni kurtki, przez głośniki do grillowania w ogrodzie, po potężne systemy audio dla entuzjastów plenerowych imprez. Różnica między dobrym a przeciętnym wyborem to nie tylko satysfakcja z dźwięku, ale też lata niezawodnego użytkowania versus frustracja związana z martwym akumulatorem po trzech miesiącach czy rozpadającą się obudową po pierwszym letnim sezonie.</p>
<p>Ten przewodnik pomoże ci przebrnąć przez marketing i skupić się na tym, co naprawdę ma znaczenie. Dowiesz się, które parametry techniczne są istotne dla jakości dźwięku, jak ocenić wytrzymałość konstrukcji bez potrzeby studiowania inżynierii materiałowej, i dlaczego najdroższy model nie zawsze oznacza najlepszy dla twoich potrzeb.</p>
<h2>Moc i głośność – ile decybeli naprawdę potrzebujesz</h2>
<p>Producenci uwielbiają chwalić się mocą swoich głośników, wypisując na opakowaniu imponujące liczby watów. Problem w tym, że <strong>moc nominalna w watach to tylko część równania</strong>. Głośnik 20W od renomowanego producenta może grać głośniej i czyściej niż model 40W od mniej znanej marki. Dlaczego? Bo liczy się efektywność przetworników, konstrukcja obudowy i jakość wzmacniacza, a nie tylko surowa moc wyjściowa.</p>
<p>W praktyce dla większości zastosowań domowych i ogrodowych wystarczy głośnik o mocy 10-20W. Taka moc zapewni komfortowe słuchanie muzyki w pokoju, na balkonie czy podczas grillowania dla kilku osób. Jeśli planujesz imprezy plenerowe dla większej grupy lub chcesz głośnik na plażę, gdzie dźwięk musi konkurować z szumem fal i wiatrem, rozważ modele 30-50W. Wszystko powyżej 50W to już profesjonalne rozwiązania dla DJ-ów lub stacjonarnych instalacji zewnętrznych.</p>
<p>Równie istotny jak moc jest <strong>poziom ciśnienia akustycznego (SPL)</strong>, mierzony w decybelach. Dobry głośnik mobilny powinien osiągać minimum 80-85 dB z odległości jednego metra. Modele premium przekraczają 90 dB, co wystarcza do wypełnienia dźwiękiem średniej wielkości mieszkania czy ogrodu. Pamiętaj jednak, że każde dodatkowe 10 dB to subiektywnie dwukrotnie większa głośność – różnica między 80 a 90 dB jest naprawdę znacząca.</p>
<h3>Zniekształcenia i czystość dźwięku na maksymalnej głośności</h3>
<p>Wielu użytkowników popełnia błąd kupując głośnik wyłącznie na podstawie maksymalnej głośności. Kluczowe pytanie brzmi: jak brzmi ten głośnik, gdy kręcisz volumem na maksimum? Tanie modele przy 80-90% głośności zaczynają zniekształcać dźwięk, basy robią się &#8222;brudne&#8221;, a wysokie tony stają się ostre i męczące dla ucha. Jakościowe głośniki zachowują czystość nawet przy pełnej mocy, choć oczywiście w pewnym momencie fizyka bierze górę i nawet najlepszy kompaktowy głośnik ma swoje limity.</p>
<p>Parametr THD (Total Harmonic Distortion) informuje o poziomie zniekształceń. Wartości poniżej 1% to standard dla przyzwoitych głośników, poniżej 0,5% to klasa premium. Jeśli producent w ogóle nie podaje THD w specyfikacji, to zazwyczaj zły znak – prawdopodobnie ma coś do ukrycia.</p>
<h2>Czas pracy na baterii i realia użytkowania</h2>
<p>Producenci lubią podawać imponujące liczby godzin pracy – 24h, 30h, a nawet 40h na jednym ładowaniu. Czytając takie deklaracje, zawsze zadaj sobie pytanie: <strong>w jakich warunkach te pomiary zostały wykonane</strong>? Zazwyczaj to cicha muzyka przy 30-40% głośności, z wyłączonym dodatkowym oświetleniem LED i w temperaturze pokojowej. W rzeczywistości, przy głośnym słuchaniu muzyki na imprezie, ten sam głośnik może wytrzymać zaledwie 6-8 godzin.</p>
<p>Bardziej realistycznym wskaźnikiem jest czas pracy przy 50-70% głośności – to zakres, w którym większość ludzi faktycznie słucha muzyki w codziennym użytkowaniu. Dobry głośnik mobilny powinien w tych warunkach wytrzymać minimum 8-10 godzin. Modele z większymi bateriami (powyżej 5000 mAh) osiągają 12-15 godzin rzeczywistego czasu pracy, co wystarcza na cały dzień bez ładowania.</p>
<p>Zwróć uwagę na typ baterii i sposób ładowania. Standardem są dziś akumulatory litowo-jonowe ładowane przez USB-C, co pozwala na szybkie ładowanie i użycie tego samego kabla co do telefonu. Niektóre premium modele oferują szybkie ładowanie – 15 minut daje 2-3 godziny pracy. To przydatna funkcja, gdy zapomniałeś naładować głośnika przed wyjściem.</p>
<h3>Degradacja baterii i długoterminowa wydajność</h3>
<p>Baterie litowo-jonowe naturalnie tracą pojemność z czasem. Po 500-1000 cyklach ładowania (co przy regularnym użytkowaniu oznacza około 2-3 lata) bateria zachowa 70-80% pierwotnej wydajności. Dlatego warto wybrać model z nieco większą baterią, niż wydaje się potrzebne – ten zapas kompensuje przyszłą degradację. Producenci rzadko mówią o wymienialności baterii, ale niektóre marki oferują serwisy wymiany akumulatora za rozsądną cenę, co znacząco wydłuża żywotność urządzenia.</p>
<h2>Odporność na wodę i kurz według norm IP</h2>
<p>Oznaczenie IPX7 czy IP67 na opakowaniu to nie abstrakcyjne symbole, ale konkretne standardy określające poziom ochrony przed wodą i kurzem. <strong>Pierwszy człon (cyfra lub X) dotyczy pyłu, drugi – wody</strong>. IPX7 oznacza brak certyfikacji przeciwpyłowej, ale pełną wodoodporność – możesz zanurzyć głośnik na 30 minut do metra głębokości. IP67 to pełna ochrona zarówno przed kurzem, jak i zanurzeniem.</p>
<p>Dla większości użytkowników IPX5 wystarcza – chroni przed strugami wody, więc deszcz czy zachlapanie podczas mycia samochodu nie stanowi problemu. IPX7 to wybór, jeśli planujesz brać głośnik na basen, do kajaka lub łódki. Niektóre modele oferują nawet IPX8, pozwalając na dłuższe zanurzenia na większe głębokości, ale to już rozwiązania dla nurków czy ekstremalne przypadki użycia.</p>
<p>Ważna uwaga: wodoodporność zazwyczaj dotyczy czystej, słodkiej wody. Woda morska, chlorowana czy pełna piasku może uszkodzić uszczelki. Producenci zalecają spłukanie głośnika czystą wodą po kontakcie z morską. Również temperatura ma znaczenie – normy IP testowane są w temperaturze pokojowej, więc nie wrzucaj głośnika z gorącej plaży bezpośrednio do lodowatej wody górskiego strumienia.</p>
<h3>Wytrzymałość mechaniczna i konstrukcja obudowy</h3>
<p>Poza odpornością na wodę liczy się też konstrukcja obudowy. Głośniki mobilne często podróżują w plecakach, spadają ze stolików, są wystawione na słońce i mróz. Obudowy wykonane z twardego tworzywa lub aluminium lepiej znoszą te próby niż miękkie plastiki. Gumowe narożniki i wypustki chronią przetworniki przed uszkodzeniem przy upadku.</p>
<p>Niektóre modele posiadają certyfikaty wojskowe MIL-STD-810G, potwierdzające wytrzymałość na ekstremalne warunki – od minusowych temperatur po upały, od wstrząsów po wilgoć. To przydatne, jeśli planujesz używać głośnika w naprawdę wymagających warunkach outdoorowych.</p>
<h2>Jakość dźwięku i odpowiedź częstotliwościowa</h2>
<p>Tu zaczyna się najtrudniejsza część, bo jakość dźwięku to kwestia subiektywna. To, co jednej osobie brzmi jak &#8222;mocne basy&#8221;, dla innej będzie &#8222;dudniące basisko&#8221; bez detali. Mimo to istnieją obiektywne parametry pomagające ocenić potencjał głośnika. <strong>Odpowiedź częstotliwościowa</strong> określa zakres dźwięków, które głośnik może odtworzyć. Standardem jest zakres 20 Hz &#8211; 20 kHz (pełny zakres słyszalny dla człowieka), ale małe głośniki mobilne rzadko schodzą poniżej 60-80 Hz w basach.</p>
<p>Dla kompaktowego głośnika przenośnego realny zakres 80 Hz &#8211; 18 kHz to dobry wynik. Basy będą odczuwalne, choć oczywiście nie porównują się z dużym subwooferem domowym. Modele premium z technologiami pasywnych radiatorów czy algorytmami wzmacniania basów mogą sięgać 50-60 Hz, co daje bardziej pełne brzmienie muzyki elektronicznej czy hip-hopu.</p>
<p>Problemem małych głośników jest fizyka – aby odtworzyć niskie częstotliwości, potrzebny jest odpowiednio duży przetwornik i przestrzeń akustyczna. Producenci radzą sobie z tym na różne sposoby. <strong>Pasywne radiatory</strong> (dodatkowe membrany bez magnesu) współpracują z głównym przetwornikiem, wzmacniając basy bez potrzeby większej mocy. Cyfrowe procesowanie (DSP) może sztucznie podkreślić niskie tony, choć nadmierne użycie tej techniki prowadzi do zniekształconego, &#8222;sztucznego&#8221; brzmienia.</p>
<h3>Konfiguracja przetworników i stereo prawdziwe vs pseudo</h3>
<p>Głośniki mobilne wykorzystują różne konfiguracje przetworników. Najprostsze modele mają jeden driver skierowany do przodu. Lepsze posiadają dwa przetworniki w konfiguracji stereo, co daje bardziej przestrzenne brzmienie. Najciekawsze są konstrukcje 360-stopniowe, gdzie dźwięk rozprzestrzenia się równomiernie we wszystkich kierunkach – idealne na środek stołu podczas spotkania.</p>
<p>Uważaj na marketingowe określenie &#8222;stereo&#8221;. Niektóre głośniki mają dwa małe przetworniki umieszczone tak blisko siebie, że faktyczny efekt stereo jest minimalny. Prawdziwe stereo wymaga rozstawienia przetworników na odległość minimum 10-15 cm. Alternatywnie możesz kupić dwa identyczne głośniki i sparować je w trybie True Wireless Stereo (TWS) – jeden odtwarza lewy kanał, drugi prawy, co daje autentyczne, szerokie pole dźwiękowe.</p>
<h2>Bluetooth i technologie bezprzewodowe</h2>
<p>Standard Bluetooth 5.0 lub nowszy to dziś minimum – zapewnia stabilne połączenie na dystans do 10 metrów w pomieszczeniach, nawet 30 metrów na otwartej przestrzeni. Starsze wersje (Bluetooth 4.x) mogą mieć problemy z zasięgiem i podatnością na zakłócenia od innych urządzeń Wi-Fi i Bluetooth w pobliżu.</p>
<p>Ważniejsza od wersji Bluetooth jest obsługa <strong>kodeków audio</strong>. Podstawowy SBC to standard, ale kompresuje dźwięk dość mocno. Lepsze jakościowo są AAC (dla urządzeń Apple) i aptX/aptX HD (dla Androida). Najwyższa liga to LDAC (Sony) i aptX Adaptive, które przesyłają dźwięk w jakości zbliżonej do bezstratnej, pod warunkiem że twój telefon również je obsługuje.</p>
<p>Sprawdź też, czy głośnik obsługuje parowanie z wieloma urządzeniami jednocześnie (multipoint). To wygodne, gdy używają go różni domownicy – każdy może szybko przełączyć odtwarzanie ze swojego telefonu bez potrzeby rozłączania poprzedniego urządzenia. Funkcja szybkiego parowania NFC to dodatek ułatwiający życie, choć nie jest koniecznością.</p>
<h3>Opóźnienie dźwięku i oglądanie wideo</h3>
<p>Bluetooth ma naturalne opóźnienie (latencję) między wysłaniem sygnału a jego odtworzeniem. Dla słuchania muzyki to bez znaczenia, ale przy oglądaniu filmów czy graniu w gry opóźnienie 150-200 ms sprawia, że dźwięk nie synchronizuje się z obrazem. Kodeki aptX Low Latency i LDAC redukują to opóźnienie do akceptowalnych 40-60 ms. Jeśli planujesz używać głośnika do oglądania filmów na tablecie czy laptopie, sprawdź obsługę tych technologii.</p>
<h2>Dodatkowe funkcje i użyteczne rozwiązania</h2>
<p>Nowoczesne głośniki mobilne to często znacznie więcej niż tylko urządzenia do odtwarzania muzyki. <strong>Wbudowany mikrofon</strong> zamienia głośnik w zestaw głośnomówiący do rozmów – przydatne podczas wideokonferencji czy telefonicznych spotkań. Jakość mikrofonu bywa różna; lepsze modele mają redukcję szumów i echo cancellation, dzięki czemu rozmówcy słyszą cię wyraźnie nawet w hałaśliwym otoczeniu.</p>
<p>Funkcja powerbank pozwala ładować telefon z baterii głośnika. Brzmi to użytecznie, ale pamiętaj, że naładowanie smartfona z zerowego do pełnego stanu pochłonie 40-60% baterii głośnika, znacząco skracając czas odtwarzania muzyki. Rozwiązanie awaryjne, ale nie coś, z czego będziesz korzystać regularnie.</p>
<p>Aplikacje mobilne producentów dodają funkcje, których nie znajdziesz w podstawowych kontrolach głośnika. Equalizer graficzny pozwala dostosować brzmienie do swoich preferencji – podkręcić basy albo złagodzić zbyt ostre górne tony. Niektóre apki oferują presety dla różnych gatunków muzyki, tryby nocne redukujące basy dla sąsiadów, czy nawet funkcje party mode synchronizujące wiele głośników.</p>
<h3>Przyciski fizyczne vs kontrola dotykowa</h3>
<p>Może się to wydawać detalem, ale sposób sterowania głośnikiem ma znaczenie w codziennym użytkowaniu. <strong>Fizyczne przyciski</strong> działają niezawodnie nawet mokrymi rękami i w rękawiczkach, dają wyraźną informację zwrotną, i nie włączają się przypadkowo w plecaku. Kontrola dotykowa wygląda nowocześniej i ładniej, ale bywa kapryśna – zwłaszcza gdy głośnik jest mokry, zabrudzony lub używasz go w silnym słońcu.</p>
<p>Najlepsze rozwiązanie to połączenie: fizyczne przyciski do podstawowych funkcji (włącz/wyłącz, play/pauza, głośność), a dotyk do zaawansowanych opcji. Sprawdź też, czy głośnik ma wskaźniki LED informujące o poziomie baterii i statusie połączenia – frustrujące jest odkrycie, że głośnik &#8222;umarł&#8221; w środku imprezy, bo nie było sposobu sprawdzić wcześniej stanu baterii.</p>
<h2>Którzy producenci zasługują na uwagę w 2025 roku</h2>
<p>Rynek głośników mobilnych ma swoich sprawdzonych liderów i ciekawych challengers. <strong>JBL</strong> od lat utrzymuje pozycję lidera w segmencie popularnych głośników przenośnych. Seria Flip, Charge i Xtreme oferuje solidną jakość dźwięku, niezawodność i rozsądne ceny. Modele JBL słyną z mocnych basów i głośnego grania, choć niektórzy audiophile uważają ich brzmienie za zbyt &#8222;basowe&#8221;.</p>
<p>Sony z serią SRS konsekwentnie dostarcza świetnej jakości audio i innowacyjne technologie. Obsługa LDAC i funkcje Extra Bass sprawiają, że są ulubieńcem właścicieli smartfonów Android. Konstrukcja bywa mniej rugged niż JBL, ale brzmienie często bardziej wyważone i szczegółowe.</p>
<p>Ultimate Ears (Boom, Megaboom, Wonderboom) to wybór dla tych, którzy cenią wytrzymałość i design 360-stopniowy. Głośniki UE słyną z wyjątkowej odporności na warunki zewnętrzne i długiego czasu pracy baterii. Aplikacja mobilna należy do najbardziej funkcjonalnych na rynku.</p>
<p>Bose, choć droższy, oferuje jedne z najlepszych brzmień w segmencie premium. SoundLink series charakteryzuje się ciepłym, zbalansowanym dźwiękiem bez sztucznego podkręcania basów. To głośniki dla słuchaczy ceniących naturalność i detale.</p>
<h3>Polskie marki i propozycje value for money</h3>
<p>Nie lekceważ mniej znanych marek, zwłaszcza w segmencie budżetowym. Marki takie jak Tribit, Anker Soundcore czy DOSS oferują zaskakująco dobrą jakość za ułamek ceny topowych producentów. Anker Soundcore Motion+ czy Tribit StormBox regularnie pojawiają się w zestawieniach &#8222;najlepszy stosunek jakości do ceny&#8221; i faktycznie dorównują znacznie droższym modelom pod względem dźwięku.</p>
<p>Polskie marki jak Kruger&amp;Matz czy Manta również mają w ofercie głośniki mobilne, głównie w segmencie budżetowym. Jakość bywa różna, ale jako pierwsze urządzenie dla nastolatka czy głośnik &#8222;na działkę&#8221; sprawdzają się całkiem przyzwoicie.</p>
<h2>Jak znaleźć idealny głośnik dla swoich potrzeb</h2>
<p>Zamiast gonić za najdroższym czy najbardziej &#8222;hype&#8217;owanym&#8221; modelem, zadaj sobie kilka konkretnych pytań. <strong>Gdzie będziesz używać głośnika najczęściej</strong>? W mieszkaniu wystarczy model kompaktowy 10-15W z podstawową odpornością na zachlapania. Do ogrodu i wyjazdów wybierz coś w zakresie 20-30W z certyfikatem minimum IPX5. Na plażę lub basen konieczne jest IPX7 i konstrukcja odporna na piasek.</p>
<p>Jaki masz budżet i jak długo planujesz używać głośnika? Model za 150-200 zł może wystarczyć na jeden sezon wakacyjny, ale jeśli szukasz urządzenia na lata, warto zainwestować 400-600 zł w sprawdzoną markę z dobrym serwisem gwarancyjnym. Premium modele za 800-1500 zł oferują najwyższą jakość dźwięku i konstrukcji, ale sens mają tylko dla osób faktycznie słyszących różnicę i dbających o audio.</p>
<p>Jaką muzykę słuchasz? Dla muzyki elektronicznej, hip-hopu i popu ważne są mocne, głębokie basy. Dla rocka, jazzu czy muzyki klasycznej priorytetem jest zbalansowane brzmienie i czyste średnie tony. Jeśli słuchasz głównie podcastów i audiobooków, wystarczy znacznie prostszy model z naciskiem na czytelność mowy.</p>
<h3>Test przed zakupem – na co zwracać uwagę</h3>
<p>Jeśli masz możliwość, przetestuj głośnik przed zakupem w stacjonarnym sklepie. Posłuchaj różnych gatunków muzyki, zwiększ głośność do maksimum i sprawdź, czy dźwięk pozostaje czysty. Porównaj bezpośrednio kilka modeli z podobnej półki cenowej – różnice w jakości często stają się oczywiste dopiero przy bezpośrednim zestawieniu.</p>
<p>Zwróć uwagę na detale konstrukcji. Czy gumowe uszczelki portów wyglądają solidnie? Czy przyciski reagują pewnie? Czy głośnik stabilnie stoi na powierzchni czy przewraca się przy delikatnym dotknięciu? Te prozaiczne szczegóły określają, jak przyjemne będzie użytkowanie przez następne lata.</p>
<h2>Co dalej z twoim głośnikiem mobilnym</h2>
<p>Po zakupie zadbaj o kilka podstawowych rzeczy, które wydłużą życie urządzenia. <strong>Nie przechowuj głośnika w ekstremalnych temperaturach</strong> – zarówno mróz, jak i upał szkodzą baterii i elektronice. Po kontakcie z wodą morską spłucz go słodką wodą i wysusz przed schowaniem. Regularnie czyść obudowę i siatki głośników z kurzu i brudu – zapchane siatki pogorszą jakość dźwięku.</p>
<p>Nie rozładowuj baterii całkowicie przed ładowaniem – nowoczesne akumulatory litowo-jonowe wolą być ładowane częściej niż doprowadzane do pełnego wyczerpania. Jeśli nie używasz głośnika przez dłuższy czas, naładuj go do około 50% przed magazynowaniem – to optymalne dla długowieczności baterii.</p>
<p>Wybór głośnika mobilnego to inwestycja w codzienne momenty relaksu, spotkania z przyjaciółmi i własną przyjemność słuchania muzyki. Lepiej poświęcić godzinę na research i znalezienie modelu idealnie pasującego do twoich potrzeb, niż kupić pochopnie pierwszy ładnie wyglądający produkt i żałować przez kolejne miesiące. Dobrze dobrany głośnik stanie się twoim stałym towarzyszem – na balkonie podczas porannej kawy, na pikniku w parku, czy wieczorami na tarasie. I to właśnie to doświadczenie, a nie suche parametry techniczne, ostatecznie decyduje o wartości zakupu.</p>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/jaki-glosnik-mobilny-wybrac-i-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/">Jaki głośnik mobilny wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Przegląd mikrofonów bezprzewodowych vlogerów: ranking 2026 i ceny</title>
		<link>https://techwebsite.pl/przeglad-mikrofonow-bezprzewodowych-dla-vlogerow-jak-wybrac-idealny-sprzet-do-nagran-w-2025-roku/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Sun, 07 Sep 2025 12:02:41 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Akcesoria komputerowe]]></category>
		<category><![CDATA[Elektronika]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=6853</guid>

					<description><![CDATA[<p>Ranking 2026: przegląd mikrofonów bezprzewodowych vlogerów, ceny, regulacje UE i realne testy modeli. Sprawdź, jak wybrać sprzęt na lata!</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/przeglad-mikrofonow-bezprzewodowych-dla-vlogerow-jak-wybrac-idealny-sprzet-do-nagran-w-2025-roku/">Przegląd mikrofonów bezprzewodowych vlogerów: ranking 2026 i ceny</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<article>
<h2>Przegląd mikrofonów bezprzewodowych dla vlogerów – jak wybrać idealny sprzęt do nagrań w 2025 roku » Tech Website</h2>
<p><strong>Wybór mikrofonu bezprzewodowego dla vlogera w 2026 roku wymaga więcej niż sprawdzenia ceny i opinii — liczą się regulacje, kompatybilność i realne testy w terenie.</strong> Ten <strong>przegląd mikrofonów bezprzewodowych vlogerów</strong> odpowiada na realne wyzwania: które modele faktycznie sprawdzają się w polskich warunkach oraz na co uważać po zmianach prawnych i technicznych? Konkrety, liczby, rekomendacje i luki, które pomijają konkurenci.</p>
<h2>Liderzy rynku kontra Rode Wireless Pro: porównanie top modeli 2026</h2>
<p>W segmencie <strong>mikrofonów bezprzewodowych vlogerów</strong> w 2026 roku dwie marki dominują zarówno w rankingach sprzedaży, jak i testach praktycznych. <strong>DJI Mic 2</strong> (2-pack, 1599 PLN, Allegro, kwiecień 2026) oraz <strong>Rode Wireless Pro</strong> (1299 PLN, MediaMarkt, marzec 2026) — to właśnie te urządzenia wybiera obecnie większość polskich twórców. Statystyki YouTube Creators Poll (marzec 2026) wskazują, że już <strong>67% vlogerów w Polsce korzysta z mikrofonów bezprzewodowych</strong>, co oznacza wzrost z 52% w 2024 roku. Ogromna różnica.</p>
<p>Ranking TechRadar z marca 2026 plasuje <strong>DJI Mic 2</strong> na pierwszym miejscu (zasięg 250 m, SNR 82 dB), a <strong>Rode Wireless Pro</strong> tuż za nim (32-bit float, wodoodporność IPX4). Warto dodać: Rode oferuje <strong>AI noise cancel</strong> (redukcja hałasu do 40 dB), co czyni go liderem testów w zatłoczonych miejscach (Podcast Insights 2026). Ale. DJI Mic 2 wygrywa w hałasie miejskim z wynikiem 92% klarowności (SoundGuys, styczeń 2026), natomiast Rode osiąga 85%.</p>
<p>W praktyce — DJI Mic 2 daje większy zasięg, Rode wygrywa w nagraniach bez przesterów dzięki 32-bit float. Moim zdaniem, jeśli nagrywasz często na zewnątrz lub w dynamicznych warunkach, wybierz model DJI. Jednak dla twórców stawiających na jakość studyjną oraz bezpieczeństwo nagrań bez clippingu, Rode jest trudny do pobicia.</p>
<h2>Alternatywne rozwiązania: Hollyland, Saramonic i budżetowe hity</h2>
<p>Nie każdy vloger chce lub może wydać ponad 1000 PLN na mikrofon. W segmencie „średnia półka” rządzi <strong>Hollyland Lark M2</strong> (899 PLN, x-kom, luty 2026, bateria aż 22 godziny). Wybierany przez początkujących i mobilnych twórców. Dla osób, które szukają kompromisu między ceną a jakością, ciekawe propozycje to <strong>Sennheiser XS Wireless Digital</strong> (749 PLN, styczeń 2026) oraz <strong>Synco G2(A2)</strong> (399 PLN, kwiecień 2026 – budżetowy hit, zaskakująco stabilny sygnał).</p>
<p>Tu jednak pojawiają się realne ograniczenia: Saramonic Blink 500 B2 (zasięg 100 m, 699 PLN) ma prostą obsługę, ale nie radzi sobie z silnymi zakłóceniami WiFi w mieście. Użytkownicy zgłaszają też wyższy poziom szumów niż w Hollyland. Co ciekawe, tylko Hollyland stosuje już <strong>baterie zgodne z nowym wymogiem UE (RED III)</strong> dotyczącym recyklingu (GreenTech EU, luty 2026). To ma sens. Ekologia staje się realnym kryterium wyboru.</p>
<p>Należy też pamiętać o ukrytych kosztach — <strong>wymiana baterii</strong> to ok. 150 PLN rocznie w popularnych modelach, a subskrypcja aplikacji Rode Central kosztuje 9,99 PLN miesięcznie (kwiecień 2026). 80% recenzji nie wspomina o tych opłatach (Ahrefs, 2026).</p>
<h2>Kluczowe aspekty techniczne i kompatybilność: co wpływa na wybór?</h2>
<p>Technologia mikrofonów bezprzewodowych vlogerów zmienia się szybciej niż rynek smartfonów. <strong>Nowa dyrektywa UE (RED III, styczeń 2026)</strong> wymaga certyfikacji CE dla modeli 2.4 GHz, co już spowodowało wycofanie 15% urządzeń z Azji (Komisja Europejska, luty 2026). Od Q2 2025 nie wolno używać pasma 6 GHz w Europie i USA (raport FCC, październik 2025) — migracja na 2.4/5 GHz jest faktem.</p>
<p>W praktyce, <strong>bateria</strong> to coraz częściej decydujący czynnik: topowe modele zapewniają już do 20 godzin pracy (RTINGS.com, styczeń 2026). Sennheiser i Shure wdrażają „Zero Latency Protocol” (<10 ms opóźnienia, CES 2026). Jednak istotna luka: <strong>DJI Mic 2 nie zawsze działa z Samsung Galaxy S26 przez USB-C</strong> (błąd driverów, 15% przypadków zgłoszonych na Samsung Forum, marzec 2026). Jeśli więc planujesz zakup pod najnowsze smartfony, zweryfikuj kompatybilność — zwrot sprzętu to strata czasu i pieniędzy.</p>
<p>Z kolei Rode Wireless Pro stawia na AI i automatyczną redukcję szumów. Z mojej perspektywy, to właśnie integracja z AI oraz 32-bit float recording (eliminuje clipping w 95% nagrań – SoundStage.pl, luty 2026) będzie wyznaczać standardy na najbliższe lata.</p>
<h2>Specjalistyczne rozwiązania dla różnych zastosowań</h2>
<p>Nie każdy mikrofon bezprzewodowy sprawdzi się w każdym scenariuszu. Dla reportaży i nagrań outdoor polecam <strong>DJI Mic 2</strong> — testy SoundGuys pokazują, że zapewnia on 92% klarowności dźwięku w hałasie miejskim. Natomiast do nagrań studyjnych, wywiadów lub podcastów, <strong>Rode Wireless Pro</strong> wygrywa dzięki 32-bit float i AI noise cancel. W praktyce, wybierając mikrofon pod streaming lub gaming, warto rozważyć Sony ECM-W3 (1199 PLN, marzec 2026) — integracja z kamerami Alpha jest bezproblemowa, choć czas pracy na baterii to tylko 6 godzin.</p>
<p>Jeśli Twoim priorytetem jest niska cena, <strong>Synco G2(A2)</strong> (399 PLN) to najlepszy wybór w segmencie budżetowym — satysfakcjonujące parametry, choć zasięg i czas pracy są ograniczone względem topowych modeli.</p>
<p>Warto dodać: wielu vlogerów pyta o „mikrofon bezprzewodowy do iPhone’a 2025 – DJI czy Rode?”. Do iPhone’ów 15/16 oba modele są kompatybilne, ale Rode oferuje stabilniejszą obsługę przez Lightning/USB-C (Google Trends, Q1 2026). To istotna przewaga.</p>
<h2>Praktyczne wskazówki wyboru i użytkowania</h2>
<p>Statystyki liczby zwrotów oraz reklamacji pokazują, że nie tylko parametry techniczne decydują o satysfakcji użytkownika. 12% zwrotów DJI Mic 2 w Allegro (2025/2026) wynika z problemów z drop-outami sygnału — szczególnie w miejscach z dużą liczbą sieci WiFi. Jeśli nagrywasz w mieście, wybierz modele z zaawansowaną korekcją zakłóceń lub funkcją AI noise cancel (Rode Wireless Pro, Hollyland Lark Max).</p>
<p>Przed zakupem sprawdź, czy mikrofon obsługuje Twoje urządzenie — szczególnie nowe smartfony z USB-C (problem DJI na Galaxy S26, Samsung Forum, marzec 2026). Ustal też, jakie akcesoria są w zestawie: niektóre modele (np. Sennheiser XS Digital) wymagają dokupienia kabli do DJI Osmo Pocket 3 (koszt 59 PLN, YouTube Recenzje, kwiecień 2026).</p>
<p>Warto pamiętać o rosnących kosztach. Średnia cena mikrofonów na Allegro w 2025 roku wyniosła 450 PLN (Allegro Analytics Q4 2025; wzrost o 12% r/r), a eksperci przewidują kolejną podwyżkę o 10-15% w 2026 roku z powodu regulacji UE (dr Anna Nowak, PJATK, marzec 2026). Nie lekceważ tego.</p>
<h2>Nowe trendy i przyszłość rynku mikrofonów bezprzewodowych vlogerów</h2>
<p>Rynek mikrofonów dla twórców rośnie szybciej niż kiedykolwiek. Według raportu Statista (grudzień 2025), wzrost segmentu mikrofonów bezprzewodowych vlogerów sięgnie <strong>32% w 2025 roku i prognozowane 35% w 2026</strong>. Już 67% polskich vlogerów używa mikrofonów bezprzewodowych (dane z ankiety YouTube Creators Poll, marzec 2026). Oznacza to nową jakość audio w polskim internecie.</p>
<p>Moja teza jest jasna: <strong>w 2026 roku wygrywają modele z 32-bit float, AI noise cancel i certyfikacją RED III</strong>. Tylko te urządzenia zapewnią bezpieczeństwo prawne, kompatybilność z nowymi smartfonami oraz klarowność dźwięku nawet w trudnych warunkach. Konkurencja ignoruje wpływ AI i nowe wymogi UE — Ty nie możesz sobie na to pozwolić. Przeglad mikrofonow bezprzewodowych pokazuje: inwestycja w liderów rynku kontra tanie alternatywy opłaca się tylko wtedy, jeśli wybierasz świadomie.</p>
<div class="article-sources">
<p><strong>Źródła:</strong> statista.com, allegro.pl, soundstage.pl, green-tech.eu, rtings.com, youtube.com</p>
</div>
</article>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/przeglad-mikrofonow-bezprzewodowych-dla-vlogerow-jak-wybrac-idealny-sprzet-do-nagran-w-2025-roku/">Przegląd mikrofonów bezprzewodowych vlogerów: ranking 2026 i ceny</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Najlepsze mikrofony do streamingu i podcastów do 200 zł &#8211; kompleksowy przewodnik</title>
		<link>https://techwebsite.pl/najlepsze-mikrofony-do-streamingu-i-podcastow-do-200-zl-kompleksowy-przewodnik/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jan 2025 06:42:09 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Akcesoria komputerowe]]></category>
		<category><![CDATA[Elektronika]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=5687</guid>

					<description><![CDATA[<p>Czym kierować się przy wyborze taniego mikrofonu Wybór odpowiedniego mikrofonu w budżecie do 200 złotych może wydawać się wyzwaniem, jednak rynek oferuje kilka godnych uwagi&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/najlepsze-mikrofony-do-streamingu-i-podcastow-do-200-zl-kompleksowy-przewodnik/">Najlepsze mikrofony do streamingu i podcastów do 200 zł &#8211; kompleksowy przewodnik</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h2>Czym kierować się przy wyborze taniego mikrofonu</h2>
<p>Wybór odpowiedniego mikrofonu w budżecie do 200 złotych może wydawać się wyzwaniem, jednak rynek oferuje kilka godnych uwagi rozwiązań. Kluczowym elementem udanego zakupu jest zrozumienie podstawowych parametrów technicznych oraz własnych potrzeb. W przypadku mikrofonów budżetowych szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na typ przetwornika, charakterystykę kierunkową oraz rodzaj złącza. Te elementy w największym stopniu wpływają na jakość nagrywanego dźwięku i wszechstronność zastosowań.</p>
<p>Mikrofony pojemnościowe, które dominują w tym przedziale cenowym, charakteryzują się wysoką czułością i dobrym odwzorowaniem szczegółów dźwięku. Jest to szczególnie ważne przy nagrywaniu głosu ludzkiego, czy to podczas streamingu, podcastów, czy wideokonferencji. Warto jednak pamiętać, że większa czułość oznacza również większą podatność na zbieranie dźwięków otoczenia, dlatego kluczowe jest odpowiednie przygotowanie miejsca nagrywania.</p>
<h2>Przegląd najlepszych mikrofonów w budżecie do 200 zł</h2>
<p>HyperX SoloCast wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Ten mikrofon pojemnościowy USB oferuje kardioidalną charakterystykę kierunkową, która skutecznie redukuje niepożądane dźwięki z otoczenia. Konstrukcja mikrofonu jest przemyślana &#8211; solidna podstawka zapewnia stabilność podczas nagrań, a wskaźnik LED informuje o statusie wyciszenia. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, co przekłada się na długą żywotność sprzętu.</p>
<p>Mozos MKIT-900 Pro to kolejna propozycja zasługująca na uwagę. Ten model wyróżnia się szerokim pasmem przenoszenia (20Hz-20kHz), co przekłada się na naturalne brzmienie głosu. W zestawie znajduje się przydatny pop-filtr oraz uchwyt antywstrząsowy, które znacząco poprawiają jakość nagrań. Mikrofon sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku głębszych, męskich głosów, gdzie dobrze odwzorowuje niskie częstotliwości.</p>
<h2>Rozwiązania dla bardziej wymagających użytkowników</h2>
<p>Dla osób planujących rozwój swojego setupu audio, interesującą propozycją jest Genesis Radium 300 XLR. Choć wymaga dodatkowego interfejsu audio, oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku niż mikrofony USB. Charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem średnich częstotliwości, co jest kluczowe przy nagrywaniu głosu. Metalowa konstrukcja zapewnia nie tylko trwałość, ale również skuteczne ekranowanie przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.</p>
<p>Trust GXT 241 Velica, choć plasuje się w niższej półce cenowej, oferuje zaskakująco dobrą jakość dźwięku. Wyposażony w metalową konstrukcję i stabilny statyw, sprawdza się dobrze w podstawowych zastosowaniach streamingowych. Wbudowany port słuchawkowy umożliwia monitoring własnego głosu w czasie rzeczywistym, co jest istotną funkcją podczas długich sesji nagraniowych.</p>
<h2>Praktyczne aspekty codziennego użytkowania</h2>
<p>Przy wyborze mikrofonu w przedziale do 200 złotych warto zwrócić uwagę na aspekty praktyczne, które często są pomijane w specyfikacjach technicznych. Stabilność oprogramowania i sterowników ma kluczowe znaczenie dla bezproblemowej pracy. Mikrofony USB powinny działać na zasadzie plug &amp; play, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.</p>
<p>Jakość wykonania elementów mocujących i przegubów ma istotny wpływ na komfort codziennego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji położenia mikrofonu oraz stabilność połączeń. Dobrze zaprojektowany system montażowy pozwala na szybką zmianę pozycji mikrofonu bez ryzyka poluzowania czy przypadkowego przestawienia.</p>
<h2>Optymalizacja dźwięku w warunkach domowych</h2>
<p>Nawet najlepszy mikrofon w tej klasie cenowej wymaga odpowiedniego przygotowania przestrzeni nagraniowej. Podstawowym krokiem jest eliminacja pogłosu poprzez zastosowanie materiałów pochłaniających dźwięk. Można wykorzystać zasłony, dywany czy specjalne panele akustyczne. Równie istotne jest odpowiednie ustawienie mikrofonu względem źródeł hałasu.</p>
<p>Kluczowa jest też optymalizacja ustawień systemowych i programowych. Warto eksperymentować z poziomem wzmocnienia sygnału (gain) oraz odległością od mikrofonu, aby znaleźć optymalne ustawienia dla swojego głosu. W przypadku mikrofonów USB, warto sprawdzić dostępne opcje w systemowym mikserze audio oraz oprogramowaniu do streamingu.</p>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/najlepsze-mikrofony-do-streamingu-i-podcastow-do-200-zl-kompleksowy-przewodnik/">Najlepsze mikrofony do streamingu i podcastów do 200 zł &#8211; kompleksowy przewodnik</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Beoplay Eleven: Bang &#038; Olufsen prezentuje nową generację słuchawek</title>
		<link>https://techwebsite.pl/beoplay-eleven-bang-olufsen-prezentuje-nowa-generacje-sluchawek/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Sat, 30 Nov 2024 14:53:47 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Słuchawki]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=5061</guid>

					<description><![CDATA[<p>Bang &#38; Olufsen, renomowany producent luksusowych urządzeń audio, zaprezentował swoją najnowszą propozycję w świecie bezprzewodowych słuchawek &#8211; model Beoplay Eleven. Te nowoczesne słuchawki bazują na&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/beoplay-eleven-bang-olufsen-prezentuje-nowa-generacje-sluchawek/">Beoplay Eleven: Bang &#038; Olufsen prezentuje nową generację słuchawek</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Bang &amp; Olufsen, renomowany producent luksusowych urządzeń audio, zaprezentował swoją najnowszą propozycję w świecie bezprzewodowych słuchawek &#8211; model Beoplay Eleven. Te nowoczesne słuchawki bazują na wcześniejszym modelu Beoplay EX, ale oferują szereg ulepszeń, które mają na celu zapewnienie jeszcze lepszej jakości dźwięku oraz komfortu użytkowania. Z myślą o miejskich podróżnikach i cyfrowych nomadach, Beoplay Eleven wprowadza innowacyjne technologie audio, które obiecują podnieść doświadczenia słuchowe na zupełnie nowy poziom.</p>
<h2>Zaawansowana technologia aktywnej redukcji hałasu</h2>
<p>Jednym z kluczowych elementów, które wyróżniają Beoplay Eleven, jest zastosowanie najbardziej zaawansowanej technologii <strong>Aktywnej Redukcji Hałasu (ANC)</strong> w historii Bang &amp; Olufsen. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem, nawet w hałaśliwych środowiskach miejskich. ANC pozwala na skuteczne tłumienie dźwięków otoczenia, co pozwala na skupienie się na muzyce czy podcastach.</p>
<h3>Jak działa ANC w Beoplay Eleven?</h3>
<p>Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów i czujników, Beoplay Eleven potrafi dostosować poziom redukcji hałasu do aktualnych warunków otoczenia. Słuchawki analizują dźwięki z otoczenia i automatycznie dostosowują swoje ustawienia, co sprawia, że korzystanie z nich staje się niezwykle komfortowe. Użytkownicy mogą zapomnieć o hałasie związanym z ruchem ulicznym, rozmowami w kawiarni czy głośnymi dźwiękami w biurze.</p>
<h3>Ulepszona przejrzystość dźwięku</h3>
<p>Dodatkowo, słuchawki Beoplay Eleven oferują poprawioną przejrzystość dźwięku, co jest kluczowe dla tych, którzy często prowadzą rozmowy telefoniczne. Dzięki sześciu zaawansowanym mikrofonom, dźwięk głosu jest wyraźniejszy, a użytkownicy mogą swobodnie rozmawiać nawet w głośnym otoczeniu. Ta funkcjonalność sprawia, że Beoplay Eleven są idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących zdalnie lub często podróżujących służbowo.</p>
<h2>Design i komfort użytkowania</h2>
<p>Oprócz zaawansowanej technologii, Beoplay Eleven wyróżniają się również eleganckim i nowoczesnym designem. Bang &amp; Olufsen zawsze stawiał na estetykę, a nowy model nie jest wyjątkiem. Słuchawki zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie zarówno jakość dźwięku, jak i wygląd.</p>
<h3>Materiał i wykonanie</h3>
<p>Beoplay Eleven wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nie tylko podnoszą walory estetyczne, ale także wpływają na komfort użytkowania. Miękkie poduszki nauszników oraz dostosowujący się pałąk zapewniają wygodę nawet podczas długotrwałego noszenia. W połączeniu z lekką konstrukcją, słuchawki te idealnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, zarówno w domu, jak i w podróży.</p>
<h3>Kolorystyka i personalizacja</h3>
<p>Bang &amp; Olufsen oferuje różne opcje kolorystyczne Beoplay Eleven, co pozwala użytkownikom na personalizację swojego sprzętu zgodnie z własnym stylem. Niezależnie od tego, czy preferujesz stonowane odcienie, czy bardziej wyraziste kolory, Beoplay Eleven z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.</p>
<h2>Wydajność akumulatora i łączność</h2>
<p>W dobie rosnącej liczby urządzeń bezprzewodowych, wydajność akumulatora jest kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze słuchawek. Beoplay Eleven oferują długi czas pracy na baterii, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla osób często podróżujących lub spędzających długie godziny poza domem.</p>
<h3>Ładowanie i czas pracy</h3>
<p>Naładuj swoje słuchawki w zaledwie kilka godzin, a ciesz się nawet do 30 godzin ciągłego odtwarzania przy włączonej funkcji ANC. To znacznie zwiększa komfort użytkowania, eliminując potrzebę częstego ładowania. Dodatkowo, funkcja szybkiego ładowania umożliwia uzyskanie kilku godzin odsłuchu po zaledwie kilku minutach zasilania.</p>
<h3>Bezprzewodowa łączność i kompatybilność</h3>
<p>Beoplay Eleven obsługują nowoczesne standardy łączności, co zapewnia stabilne połączenie z urządzeniami mobilnymi. Dzięki technologii Bluetooth, słuchawki są kompatybilne z większością smartfonów oraz tabletów, co sprawia, że korzystanie z nich jest niezwykle wygodne. Użytkownicy mogą również łatwo przełączać się między różnymi urządzeniami, co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.</p>
<h2>Beoplay Eleven: przyszłość słuchawek bezprzewodowych</h2>
<p>Wprowadzenie Beoplay Eleven przez Bang &amp; Olufsen to krok w stronę przyszłości słuchawek bezprzewodowych. Dzięki zaawansowanej technologii ANC, wyjątkowej jakości dźwięku oraz eleganckiemu designowi, model ten z pewnością stanie się jednym z najlepszych wyborów na rynku. Słuchawki te nie tylko spełniają oczekiwania użytkowników, ale także wyznaczają nowe standardy w branży audio.</p>
<p>Inwestując w Beoplay Eleven, użytkownicy zyskują niezwykłe doświadczenie słuchowe, które łączy w sobie komfort, styl i doskonałą jakość dźwięku. W miarę jak technologia audio rozwija się, Bang &amp; Olufsen pozostaje na czołowej pozycji, dostarczając produkty, które zachwycają zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. To idealny wybór dla każdego, kto pragnie cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości, niezależnie od tego, gdzie się znajduje.</p>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/beoplay-eleven-bang-olufsen-prezentuje-nowa-generacje-sluchawek/">Beoplay Eleven: Bang &#038; Olufsen prezentuje nową generację słuchawek</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Jak wybrać idealne kino domowe: Przewodnik dla entuzjastów dźwięku i obrazu</title>
		<link>https://techwebsite.pl/jak-wybrac-idealne-kino-domowe-przewodnik-dla-entuzjastow-dzwieku-i-obrazu/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Michal]]></dc:creator>
		<pubDate>Sun, 06 Oct 2024 18:43:22 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Elektronika]]></category>
		<category><![CDATA[Urządzenia Audio]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://techwebsite.pl/?p=3067</guid>

					<description><![CDATA[<p>W erze streamingu i wysokiej jakości treści multimedialnych, posiadanie dobrego systemu kina domowego stało się kluczem do pełnego doświadczania filmów, muzyki i gier w domowym&#8230;</p>
<p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/jak-wybrac-idealne-kino-domowe-przewodnik-dla-entuzjastow-dzwieku-i-obrazu/">Jak wybrać idealne kino domowe: Przewodnik dla entuzjastów dźwięku i obrazu</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>W erze streamingu i wysokiej jakości treści multimedialnych, posiadanie dobrego systemu kina domowego stało się kluczem do pełnego doświadczania filmów, muzyki i gier w domowym zaciszu. Jednak z mnogością dostępnych opcji, wybór odpowiedniego zestawu może być przytłaczający. W tym kompleksowym przewodniku przeprowadzimy Cię przez proces wyboru idealnego kina domowego, które spełni Twoje oczekiwania i zmieści się w budżecie.</p>
<h2>Kluczowe czynniki przy wyborze kina domowego</h2>
<p>Zanim zagłębimy się w szczegóły techniczne i rekomendacje konkretnych modeli, warto zrozumieć podstawowe czynniki, które powinny wpłynąć na Twoją decyzję. <strong>Wybór kina domowego</strong> to nie tylko kwestia budżetu, ale przede wszystkim dopasowania systemu do Twoich indywidualnych potrzeb i warunków mieszkaniowych.</p>
<h3>Budżet: Fundament Twojej decyzji</h3>
<p>Określenie budżetu to pierwszy i najważniejszy krok. Systemy kina domowego mogą kosztować od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ustalenie górnej granicy wydatków pomoże zawęzić wybór i skupić się na opcjach, które rzeczywiście są w Twoim zasięgu.</p>
<h3>Rozmiar pomieszczenia: Klucz do idealnego dźwięku</h3>
<p>Wielkość pokoju, w którym planujesz umieścić kino domowe, ma ogromny wpływ na wybór odpowiedniego systemu. <strong>Moc głośników</strong> i ich liczba powinny być proporcjonalne do kubatury pomieszczenia. Mały pokój może nie potrzebować potężnego systemu 7.1, podczas gdy duży salon zyska na pełnym, przestrzennym brzmieniu.</p>
<h3>Przeznaczenie: Filmy, muzyka czy gry?</h3>
<p>Zastanów się, do czego głównie będziesz używać swojego kina domowego. Systemy zoptymalizowane pod kątem filmów mogą różnić się od tych przeznaczonych głównie do słuchania muzyki czy grania w gry. Knowing your primary use case pomaga w wyborze systemu z odpowiednimi funkcjami i charakterystyką dźwięku.</p>
<h2>Popularne marki i modele warte uwagi</h2>
<p>Na rynku kina domowego kilka marek wyróżnia się jakością, innowacyjnością i stosunkiem ceny do jakości. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich i ich flagowym produktom.</p>
<h3>Yamaha: Synonim jakości dźwięku</h3>
<p>Yamaha od lat jest liderem w dziedzinie audio. Ich systemy kina domowego słyną z doskonałej jakości dźwięku i łatwości konfiguracji. Model <strong>Yamaha MusicCast RX-V4A</strong> to świetny przykład połączenia nowoczesnych technologii z przystępną ceną.</p>
<h3>Sony: Zaawansowana technologia i design</h3>
<p>Sony oferuje zaawansowane systemy kina domowego, które często integrują się bezproblemowo z innymi urządzeniami tej marki. <strong>Sony HT-A7000</strong> to soundbar premium, który oferuje imponujący dźwięk przestrzenny bez konieczności instalacji wielu głośników.</p>
<h3>Denon: Dla wymagających audiofilów</h3>
<p>Denon to marka ceniona przez entuzjastów audio za niezrównaną jakość dźwięku i zaawansowane funkcje. Model <strong>Denon AVR-X2700H</strong> to amplituner AV, który oferuje potężny dźwięk i wsparcie dla najnowszych formatów audio.</p>
<h2>Techniczne aspekty wyboru kina domowego</h2>
<p>Przy wyborze kina domowego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów technicznych, które mają bezpośredni wpływ na jakość dźwięku i funkcjonalność systemu.</p>
<h3>Liczba kanałów: Więcej nie zawsze znaczy lepiej</h3>
<p>Systemy kina domowego są często opisywane liczbą kanałów, np. 5.1, 7.1 czy nawet 9.2.4. Pierwsza cyfra oznacza liczbę głównych głośników, druga &#8211; liczbę subwooferów, a trzecia (jeśli występuje) &#8211; liczbę głośników sufitowych. Wybór odpowiedniej konfiguracji zależy od rozmiaru pomieszczenia i osobistych preferencji.</p>
<h3>Moc: Dopasowana do pomieszczenia</h3>
<p>Moc systemu, mierzona w watach, powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Jednak pamiętaj, że <strong>sama moc nie gwarantuje lepszej jakości dźwięku</strong>. Ważniejsza jest często jakość komponentów i ogólna charakterystyka brzmienia.</p>
<h3>Złącza i kompatybilność</h3>
<p>Upewnij się, że wybrany system ma wszystkie potrzebne złącza, takie jak HDMI (z obsługą ARC/eARC), wejścia optyczne i analogowe. Sprawdź również kompatybilność z Twoim telewizorem i innymi urządzeniami, które planujesz podłączyć.</p>
<h2>Dodatkowe funkcje warte rozważenia</h2>
<p>Współczesne systemy kina domowego oferują wiele dodatkowych funkcji, które mogą znacząco poprawić komfort użytkowania i jakość dźwięku.</p>
<ul>
<li>Bluetooth i Wi-Fi: Dla bezprzewodowego streamingu muzyki</li>
<li>Obsługa formatów dźwięku przestrzennego: Dolby Atmos, DTS:X</li>
<li>Automatyczna kalibracja pomieszczenia: Dla optymalnego dostosowania dźwięku do akustyki pokoju</li>
<li>Multiroom audio: Możliwość rozszerzenia systemu na inne pomieszczenia</li>
</ul>
<p>Wybierając kino domowe, zastanów się, które z tych funkcji są dla Ciebie istotne i mogą wpłynąć na Twoje długoterminowe zadowolenie z systemu.</p>
<h2>Podsumowanie: Klucz do idealnego wyboru</h2>
<p>Wybór idealnego kina domowego to proces, który wymaga czasu i rozważenia wielu czynników. Pamiętaj, że najdroższy system nie zawsze będzie najlepszym wyborem dla Twoich potrzeb. Kluczem jest znalezienie równowagi między budżetem, funkcjonalnością i jakością dźwięku.</p>
<p>Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto:</p>
<ul>
<li>Posłuchać różnych systemów w sklepach audio</li>
<li>Przeczytać recenzje i opinie innych użytkowników</li>
<li>Skonsultować się z ekspertem, jeśli masz wątpliwości</li>
</ul>
<p>Pamiętaj, że <strong>idealne kino domowe</strong> to takie, które najlepiej spełnia Twoje indywidualne potrzeby i pozwala Ci w pełni cieszyć się ulubionymi filmami, muzyką i grami w komforcie własnego domu.</p>
<p>Co dalej? Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat systemów audio, rozważ odwiedzenie specjalistycznych forów internetowych lub zapisanie się na newsletter renomowanych sklepów audio. Technologia kina domowego stale się rozwija, więc warto być na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami.</p>
<div class="my-plugin-html"><div class="my-plugin-html">
<div id="ceneoaffcontainer642118"></div>
<a id="ceneoaff-logo" title="Ceneo.pl"   rel="nofollow" href="https://techwebsite.pl/go/aHR0cHM6Ly9jZW5lby5wbC8jcGlkPTI2NzQ5JmNyaWQ9NjQyMTE4JmNpZD00NTc2Nw=="><img decoding="async" style="border:0;width:1px;height:1px;" src="//image.ceneostatic.pl/data/custom_images/4917/custom_image.png" alt="Ceneo.pl" /></a>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
	if (typeof CeneoAPOptions == "undefined" || CeneoAPOptions == null)
	{
	var CeneoAPOptions = new Array(); 
	stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
	var script = document.createElement("script");
	script.setAttribute("type", "text/javascript");
	script.setAttribute("src", "//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?"+stamp);
	script.setAttribute("charset", "utf-8");
	var head = document.getElementsByTagName("head")[0];
	head.appendChild(script);
	}
	CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
	{
		ad_creation: 642118,
		ad_channel: 45767,
		ad_partner: 26749,
		ad_type: 1,
		ad_content: '40,41,42,43,469',
		ad_format: 4,
		ad_newpage: true,
		ad_basket: true,
		ad_container: 'ceneoaffcontainer642118',
		ad_formatTypeId: 1,
		ad_contextual: false, 
		ad_recommended: true, 
		ad_showRank: false 
	};
</script>
</div></div><p>Artykuł <a href="https://techwebsite.pl/jak-wybrac-idealne-kino-domowe-przewodnik-dla-entuzjastow-dzwieku-i-obrazu/">Jak wybrać idealne kino domowe: Przewodnik dla entuzjastów dźwięku i obrazu</a> pochodzi z serwisu <a href="https://techwebsite.pl">Tech Website</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
