Podsumowanie Google I/O 2023 – Generatywna AI, Wyszukiwanie, Nowe urządzenia Pixel

Podsumowanie Google I/O 2023 – Generatywna AI, Wyszukiwanie, Nowe urządzenia Pixel

Google I/O 2023 to konferencja dla deweloperów organizowana corocznie przez Google. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w Shoreline Amphitheatre w Mountain View, Kalifornia i zgromadziło programistów, media oraz partnerów. Podczas konferencji Google zaprezentowało nowe funkcje zasilane przez generatywną sztuczną inteligencję, które zmieniają wygląd produktów takich jak Gmail, Sheets, Slides i Google Photos. Firma zaprezentowała także zaawansowane możliwości swojego chatbota Bard. Ponadto Google ogłosiło wprowadzenie na rynek nowych urządzeń, w tym składanego smartfona Pixel Fold, dostępnego cenowo smartfona Pixel 7a oraz tabletu Pixel.

Oto kilka kluczowych punktów programu Google I/O 2023

Sztuczna inteligencja w centrum uwagi

„Sztuczna inteligencja ma bardzo pracowity rok, więc mamy wiele do powiedzenia” – stwierdził Sundar Pichai rozpoczynając swoje przemówienie. Google poświęciło ponad godzinę na rozmowę na temat sztucznej inteligencji i „odważnego i odpowiedzialnego” podejścia firmy do tego zagadnienia.

Gmail otrzymuje nową funkcję „pomóż mi pisać”

Po wprowadzeniu funkcji takich jak Smart Reply i Smart Compose, Gmail otrzymuje teraz nową funkcję o nazwie „pomóż mi pisać”. Jest to prosta funkcja, która pomaga zaoszczędzić czas i wysiłek podczas pisania e-maili. Na przykład, jeśli twoje lot został właśnie odwołany i chcesz napisać e-mail w sprawie zwrotu pieniędzy, nowa funkcja może pobrać szczegóły lotu z e-maila o odwołaniu linii lotniczej i przygotować dla ciebie szkic e-maila. Jeśli uważasz, że jest za mało szczegółów, masz możliwość „Rozbudowania” wiadomości, aby nadać jej większą siłę przekazu, lub nawet kliknąć „Odtwórz” dla zupełnie nowego e-maila. Funkcja ta zostanie wprowadzona jako część Google Workspace w nadchodzących tygodniach.

Google Maps otrzymuje nowy widok Immersive View trasy

Podczas korzystania z Map w celu nawigacji, użytkownicy mogą wybrać opcję „Widok Immersive” i uzyskać fotorealistyczny widok trasy. To jednak nie wszystko – zostaną również wyświetlone informacje o jakości powietrza (AQI), aktualizacje pogody na bieżąco oraz prognoza pogody. Funkcja ta zostanie wprowadzona do 15 miast na całym świecie do końca 2023 roku.

Google Photos otrzymuje Magic Editor

Według danych Google, co miesiąc edytuje się 1,7 miliarda zdjęć w Google Photos. Po wprowadzeniu funkcji takich jak automatyczne poprawianie, wycinanie, filtrowanie i tworzenie albumów, Google Photos otrzymuje teraz Magic Editor. Magic Editor wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, aby automatycznie dostosować i poprawić Twoje zdjęcia. Może on analizować kompozycję, kolory, oświetlenie i inne czynniki, a następnie sugerować optymalne poprawki, takie jak dostosowanie kontrastu, nasycenia, ostrości i balansu bieli. Magic Editor jest również w stanie automatycznie usuwać zniekształcenia perspektywy, cienie i inne niedoskonałości. Ta funkcja będzie dostępna dla użytkowników Google Photos na różnych platformach w ciągu najbliższych miesięcy.

Nowe urządzenia od Google

Google zaprezentowało również swoje najnowsze urządzenia podczas Google I/O 2023. Jednym z najważniejszych premier było wprowadzenie składanego smartfona Pixel Fold. Ten innowacyjny telefon posiada elastyczny ekran, który umożliwia użytkownikom rozłożenie go na większą powierzchnię i korzystanie z niego jak z tabletu. Pixel Fold jest zasilany najnowszym procesorem, posiada zaawansowane funkcje aparatów fotograficznych i działa na najnowszej wersji systemu operacyjnego Android.

Google zapowiedziało także wprowadzenie na rynek smartfona Pixel 7a, który oferuje doskonałe możliwości w przystępnej cenie. Jest to kontynuacja popularnej linii smartfonów Pixel, która cieszy się uznaniem za jakość wykonania, wydajność i oprogramowanie.

Kolejnym ogłoszonym urządzeniem było nowe urządzenie w portfolio Google – tablet Pixel. Ten nowoczesny tablet ma za zadanie konkurować z innymi popularnymi tabletami na rynku, oferując doskonałe funkcje, wydajność i integrację z ekosystemem Google.

Google I/O 2023 było pełne innowacji, prezentując najnowsze możliwości sztucznej inteligencji, ulepszenia w popularnych usługach Google i wprowadzenie nowych, zaawansowanych urządzeń. Wydarzenie przyciągnęło uwagę programistów i entuzjastów technologii, dając im wgląd w przyszłość Google i ich produktów.